Investice do startupu Percepto

| Petr Minařík

Do izraelského startupu Percepto vyvíjející hardware a software, který drony mohou využívat, aby zvládly procesy počítačového vidění, jako například vyhnutí se překážkám, byl investován 1 milion dolarů (asi 24 milionů korun).

Ilustrační foto | Zdroj: indiegogo.com - Percepto

Ilustrační foto | Zdroj: indiegogo.com – Percepto

Richard Parsons, bývalý generální ředitel mediálního gigantu Time Warner, vedl kolo financování. Miliardář Mark Cuban a čínský investor Xu Xiaoping se na tomto kole také podíleli, stejně jako Elevator Fund a Emerge. Nové financování přichází jen pár měsíců poté, co startup Percepto získal více než 100 tisíc dolarů (2,4 milionů korun) díky kampani na webové stránce Indiegogo.

Dříve bylo poselství startupu takové, že kdokoliv může připevnit “malou černou skříňku” – balení grafického procesoru Nvidia Tegra K1 GPU a kamery – na dron a poté s dronem mohl provádět různé triky díky počítačovému vidění prováděnému uvnitř boxu. Nyní však startup chce tuto technologii využívat komerčně.

“Nyní rozumíme, že je to jako scházející kousek droního puzzle, které na komerčním poli neexistuje. Existuje totiž pouze v armádním sektoru,” řekl spoluzakladatel a výkonný ředitel startupu Dor Abuhasira pro VentureBeat.

Samozřejmě, některé současné drony jsou vybaveny technologií počítačového vidění. Avšak Percepto chce vylepšit inteligenci průměrného dronu – umožnit mu následovat a natáčet auto, když se pohybuje. Nebo aby dron uměl letět před vámi tak, abyste do něj nevrazili. Ve hře je také 360° rotace okolo vás, například když jedete na skateboardu.

V této oblasti existují i další startupy, jako například Skydio, který se zaměřuje zejména na software, a startup Vertical, jehož hardware neobsahuje kameru.

 

 

Zdroj: suasnews.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse