Studentův dron narazil do stadionu v Kentucky

| Petr Minařík

Studentův dron havaroval do části nově renovovaného stadionu Commonwealth Stadium před tím, než se zde utkaly týmy Wildcats a Louisiana-Lafayette.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Mluvčí školy, Jay Balnton, emailem potvrdil, že se dron objevil v úrovni lóže. Dodal také, že nikdo nebyl zraněn a nebyla poškozena ani budova stadionu, která podstoupila renovaci v hodnotě téměř 3 miliard Kč.

Blanton řekl, že představitelé školy mluvili se studentem. Policie údajně zvažuje, jaké kroky podnikne.

Když parašutisté nesoucí americké vlajky seskakovali na hřiště před výkopem, dron se vznášel za tabulí s výsledky. Problémem pro studenta může být to, že se jedná o zakázanou letovou zónu kvůli blízkým heliportům nemocnic UK Chandler a Baptist.

Jedná se již o druhý případ, kdy dron minulý týden narušil nějakou sportovní událost.

Dron havaroval při tenisovém utkání

Bezpilotní letoun se totiž zřítil také mezi sedačky a způsobil paniku během tenisového zápasu žen na US Open. Nikdo nebyl zraněn, avšak dron, v tomto případě kvadrokoptéra 3DR Solo, je na odpis.

Středoškolský učitel, který s dronem letěl z parku do místa konání tohoto zápasového utkání byl zatčen kvůli obecnému ohrožení a dalším obviněním, uvedla policie.

Záznam z části utkání, kdy dron havaroval můžete vidět na videu níže.

 

 

I když o podobných případech slýcháváme zatím pouze ze zahraničí, apelujeme na všechny piloty, aby dávali pozor na to, kde létají a přečetli si zásady bezpečnosti letu.

Zdroj: theguardian.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, Kvadrokoptéra, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse