Test kvality videa a fotografií kvadrokoptéry T2M Spyrit

| Igor Vlahovič

Minule jsem vám představil kvadrokoptéru T2M Spyrit. Slíbil jsem, že ji budu testovat. Jako první jsem otestoval kvalitu fotek a videa. Byl jsem na to zvědav, protože výrobce uvádí na obalu, že video je HD kvality. Cituji:

„HD kamera disponuje rozlišením videa 1280×720 pixelů (30 FPS) a zaznamenává jej na přiloženou 4 GB Micro SD kartu. Maximální velikost pořízených fotografií je pak 22×12 cm při 300 DPI.“

Snímek z video natočený kamerkou kvadrokoptéry Spyrit T2M | Zdroj: droncentrum

Snímek z video natočený kamerkou kvadrokoptéry T2M Spyrit | Zdroj: droncentrum

Jaká je ale skutečnost?

Testy kamerky

Neočekával jsem HD kvalitu záznamu ani náhodou. Spíše jsem byl zvědav, zda se nebude opakovat neduh, který trápil kamerky na modelech Galaxy Visitor 2 a 3. Kdy kamera občas přestala natáčet, někdy se nespustila vůbec.

První test jsem provedl po představení modelu v lese. Byla tam sice horší světelnost, ale tím lépe. Prolétl jsem les, a poté jsem prolétl louku před lesem. Zde byly světelné podmínky lepší. V lese nefoukalo a na louce pak lehce vanul vánek.

Zde jsem byl příjemně překvapen ani ne tak kvalitou záznamu, jako jeho klidností. Model je velmi stabilní, a pokud se řídí klidně, i video je poměrně klidné.  Jakmile začnete s modelem prudce pohybovat, obraz se roztřese.

Obraz samozřejmě trpí Yello efektem – do obrazu se tedy lehce přenáší vibrace od motorů. Kamera je totiž napevno přichycena k tělu modelu.

Další let proběhl za mírného větru a za oblačnosti. I zde jsem měl zapnutou kameru a udělal i nějaké foto.

Snímek pořízený kamerkou kvadrokoptéry Spyrit T2M | Zdroj: droncentrum

Snímek pořízený kamerkou kvadrokoptéry T2M Spyrit | Zdroj: droncentrum

U této kamerky strašně záleží na světelných podmínkách, Zatím jsem netočil za slunečného počasí. Jakmile se podmínky světla zhorší, kvalita jde rapidně dolů.

Příjemné překvapení

Každopádně měl jsem spuštěnou kameru po celou dobu letu. Bez přerušení natočila celou akci, což oceňuji. Pak je možné spolehnout se na to, že když uslyším mnou provedenou aktivaci natáčení, že se samo náhle neukončí, aniž bych o tom věděl.

Nečekejte od záznamů velkou kvalitu. Ale v této cenové relaci jinou kvalitu nepořídíte. V tomto případě jde o nouzové použití. Ovšem jako momentka v případě potřeby se dá tato kamerka použít.

 

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse