Nová funkce aplikace Free Flight umožňuje autonomní let dronu Parrot Bebop

| Petr Minařík

Společnost Parrot v úterý 20. října představila novou funkci Flight Plan aplikace FreeFlight 3, která nyní umožňuje nastavení autonomního letu u kvadrokoptéryParrot Bebop.

Ikona aplikace FreeFlight 3 | Zdroj: video

Ikona aplikace FreeFlight 3 | Zdroj: video

Díky této funkci si můžete předem nastavit trasu letu, podobně jako u funkceGround Station, a další parametry – směr, rychlost, úhel kamery, nahrávání videa či focení.

Příprava na let

Po aktivaci funkce Flight Plan aplikace FreeFlight 3, vám bude zobrazena mapa na vašem chytrém zařízení.

Následně si zvolíte bod vzletu jednoduchým kliknutím do mapy. Další body letu se volí opětovným klikáním do mapy. Mezi každým bodem lze nastavovat směr, rychlost nebo výšku letu.

Body trasy při aktivované funkci Flight Plan | Zdroj: parrot.com

Body trasy při aktivované funkci Flight Plan | Zdroj: parrot.com

Mód ‘Scénario‘

Milovníci natáčení videa jistě ocení ‘Scenario mode’, který nabízí chytré nastavení pro všechny naprogramované sekvence, jako jsou například pořízení snímku, vzlétnutí, přistání, rotace dronu a nahýbání kamery. V tomto módu je možné přednastavit akce jednoduchým “drag and drop” principem a upravit parametry každé akce během letové sekvence.

Mód 'Scénario' i Flight Plan | Zdroj: parrot.com

Mód ‚Scénario‘ i Flight Plan | Zdroj: parrot.com

Všechny letové plány lze uložit a zopakovat později. Proto nebudete muset vše nastavovat znovu v případě, že se vám některé záběry nepovedou.

Let při aktivované funkci Flight Plan

Let samotný odstartujete kliknutím na tlačítko “Play”. Kvadrokoptéra Parrot Bebop automaticky vzlétne. Díky chipsetu GNNS, který je spojen s daty GPS a GLONASS, dosahuje dron přesnosti +/- 1,8 metrů.

Na displeji tabletu či smartphonu můžete v reálném čase sledovat záběry z kamery dronu. Užitečná je také možnost manuálně zasáhnout do letu, i když je funkce Flight Plan aktivní.

Všechna data (foto/video) jsou následně uložena na paměťovou kartu a lze je sdílet s komunitou pilotů přes Drone Academy.

 

 

Funkce Flight Plan je zpoplatněná. Do konce tohoto můžete využít slevu z 19,99$ (480Kč) na $9,99 (240 Kč).

Zdroj: parrot.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse