Phantom 3 Professional 4. díl – První zkouška klidného letu

| Igor Vlahovič

Při třetím polétání jsem jasně naznačil další postup při osvojování letových zkušeností a dovedností s Phantom 3 Professional (P3P). Díky náhodě, že klient neměl nabitý akumulátor (dobíjel se na místě), mohl vyzkoušet i můj DJI F315 Phantom 2 Vision+ (P2V+) s méně výkonnými motory. Hned na místě mohl kvadrokoptéry porovnat a vyjádřit svůj názor.

Záběr z první zkoušky klidného letu | Zdroj: droncentrum

Záběr z první zkoušky klidného letu | Zdroj: droncentrum

Než se akumulátor pro P3P nabil, připravil jsem klientovi svůj stroj. Zapnula se kamera a úkol byl jednoduchý. Létat kolem nás, mířit na nás kamerou a všechny pohyby dělat pomalu a klidně. Jak snaha dopadla, uvidíte v krátkém záznamu dole v článku.

Stále je co zlepšovat

Na to, že držel tento stroj ve vzduchu poprvé, to nebylo špatné, ale můžete si všimnout stálých, trhavých pohybů. Ty by při ostrém natáčení byly nedostatkem a záběr by se musel opakovat nebo stříhat.

Základem pěkného záběru a kompozice je právě rozvážný a pomalejší let a práce s kamerou.

Když pak P2V+ vystřídal P3P, citlivost na plyn musela být mnohem větší. Motory na P3P jsou silnější a ostřejší. Dá se sice nastavit exponenciální funkce a otupit náběh výkonu, ale mnohdy to nebude řešení.

V každém případě můj žák uznal, že ovládání P2V+ je pro něj mnohem pohodlnější a dařil se mu i mnohem klidnější let.

 

 

V další lekci budeme trénovat jen s P3P a to tím stylem, že zadám směr a cíl, a ten bude třeba natočit v jednom záběru co nejplynuleji.

Komentáře (0)Vstup do diskuse