Příběhy DJI 14. díl – Od RC aut po drony

| Petr Minařík

„První produkt od DJI jsem si koupil v únoru roku 2013, protože jsem chtěl posunout moji kreativitu na zcela novou úroveň. Před tím jsem si hrál již s RC auty a udělal jsem nějaká úhledná videa. Už v patnácti jsem byl posedlý vytvářením videí použitím neobvyklých platforem.

Letecký záběr na Delicate Arch v Utahu | Zdroj: dji.com

Letecký záběr na Delicate Arch v Utahu | Zdroj: dji.com

Začal jsem hledat něco, co by bylo dost silné na to, aby to vyneslo moji GoPro kameru do oblak. Prvně jsem našel multikoptéru Flamewheel, ze které jsem byl totálně vedle. Byl to kompletní systém – měl GPS, byl schopný unést GoPro a byl dostatečně malý pro snadný transport.

Šli jsme tedy s tátou do místního hobby obchodu a informovali jsme se o produktu Flamewheel F450. Už jsme se chystali ke koupi, když jsem najednou viděl maličkou, bílou kvadrokoptéru smějící se na mě. Zeptal jsem se tedy prodavače a ten mi řekl, že to byl první dostupný ready-to-fly dron. Zahodil jsem tedy celou myšlenku s Flamewheelem a rozhodl se přímo pro Phantom, obzvláště protože mi můj táta řekl, že si Phantoma mohu vzít do Spojených států (o měsíc později jsme tam měli cestu).

A zde to všechno začalo…

Udělal jsem krátké video z naší cesty, letěl jsem sice jen dvakrát, ale i tak se mi podařilo udělat pár záběrů:

 

 

Rychle vpřed do prosince roku 2013. Jeli jsme zpět do stejného regionu a já si s sebou opět vzal svého Phantoma. Ale nyní jsem byl připraven, měl jsem stabilizaci, novou GoPro a FPV vybavení. Měli jsme obrovské štěstí, co se týče počasí, týden před tím, než jsme dorazili, zasáhla region studená fronta, jejímž výsledkem bylo hodně sněhu. Video „Wild Utah From Above“, které jsem udělal, pro mě bylo prvním velkým úspěchem, bylo vybráno několika národními zpravodajskými agenturami a bylo také na vrcholu žebříčku „Video dne“ společnosti GoPro.

 

 

V dubnu roku 2014 jsme se opět vrátili zpět (ano, byli jsme závislí na Spojených státech), a tentokrát jsem byl připraven jako nikdy před tím. Inovoval jsem na systém Phantom 2 společně se stabilizací H3-2D. Bylo to moje první „velké“ video. Bylo kompletně natočeno v režimu GoPro kamer ProTune a rozlišení 2,7K.

 

 

V lednu jsme se na místo vrátili ještě jednou, avšak neměli jsme štěstí. Většina oblastí byla nepřístupná vlivem zasněžených cest. I tak jsme však byli schopni navštívit některá místa, takže nebylo vše ztraceno. Výsledek můžete vidět ve videu na konci tohoto článku.

Na základě pozitivní zpětné vazby, kterou jsme obdrželi, jsme se rozhodli založit malou společnost Aerial Shots. Firma DJI nám nabídla tu pravou technologii, abychom dosáhli toho, co jsme vždycky chtěli dělat – natáčet svět z unikátní a nové perspektivy.

Tomas Hoste“

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse