Recenze kvadrokoptéry Galaxy Visitor 2

| Igor Vlahovič

Galaxy Visitor 2 – první levnější model kvadrokoptéry, který jsem testoval. Zakoupil jsem ho v módu 1, tedy s plynem na levé straně ovládání, a měl jsem tak zpočátku trochu problém si zvyknout. První testy Galaxy Visitor se z tohoto důvodu neobešly bez několika nehod. Pojďme se podívat na model podrobněji. Tedy co se od něj dá očekávat a jaké má funkce.

kvadrokoptéra galaxy visitor 2 recenze

Testovaný dron Galaxy Visitor 2

Rozměry modelu jsou opravdu malé: 40 x 20 x 8 mm. Váha činí včetně akumulátoru a kamerky 46 g.

Obsah balení Galaxy Visitor 2

V balení kvadrokoptéry najdete náhradní sadu vrtulek, USB nabíječku, LiPol akumulátor o kapacitě 350 mAh, návod. Vrtulky se nasazují přímo na hřídel motorku. Ty jsou chráněny oblouky. Navíc zde najdete microSD kartu o kapacitě 2 GB a čtečku karet. A co více, i 4 AA články do vysílačky máte hned k dispozici.

Nabíjení je možné pouze přes USB, ale netrvá dlouho. Do 40 minut je nabito. Doba letu je pak kolem 7 minut. Pokud nemáte na modelu kamerku, dostanete se na cca 9 minut. Což je na tohoto drobka dobrý letový čas.

Po vybalení modelu Galaxy Visitor 2 z krabice se musí zapnout vysílač a pak model. Ten musí být vodorovně na podložce stejně jako vysílač. Anténa musí směřovat k zádi modelu. Proběhne počáteční kalibrace senzorů a můžete letět.

Ale…

Špatně ukotvené gyro

Model byl nový a hned táhl směrem dopředu a mírně doleva. Nepomohla ani kalibrace akceleračních senzorů. Dlouho jsem si s tím lámal hlavu a jediným řešením bylo využití trimů na vysílači. Ale bylo to natěsno.

Pak jsem přišel na to, že gyro je v Galaxy Visitoru zřejmě špatně ukotveno a není v rovině. A tak jsem musel mechanicky podložit tu část modelu, kam model táhl. Vhodnou podložkou (v mém případě asi 4 mm) jsem sice dron zapínal nakloněný, ale pak jsem dosáhl krásného a klidného letu.

podložení galaxy visitor 2

Galaxy Visitor jsem musel z jedné strany podložit, aby došlo ke správné kalibraci a při letu nezanášel do strany.

Nebyl jsem sám, komu model z krabice utíkal, a musel jsem to řešit i u druhého v módu 2. Tedy s plynem na straně levé.

Vrtule se po pár pádech musí vyměnit

Ale let byl pak pohodový. Ovšem další slabinou byly vrtulky. Stačilo pár hrubých kolizí a nevypnutí plynu a vrtulky se protočily na osce motoru a přestaly mít stejný tah.  Takže při prudkém přidání plynu neměl Galaxy Visitor výkon a šel k zemi. Pak bylo jediné řešení – výměna všech vrtulek. Nestačilo vyměnit jen některou. Výsledek nebyl ideální.

Ale pokud člověk létal bez nehod, byl spokojen.

Kamerka na Galaxy Visitor 2

Dalším kamenem úrazu byla kamerka. Ta měla tyto parametry: foto 1280 x 720 96 dpi, resp. video 1280 x 720 30 fps. Kvalita videa a fota byla hodně průměrná. Ale problém byl, že kamera občas vůbec na dálku nezačala natáčet. Anebo začala, ale po chvíli se sama vypnula. Navíc na delší stopě zvuk předbíhal obraz, který se hodně třepal, protože každý zásah na tak lehkém dronu je znát.

 

 

Já ale kamerku z kvadrokoptéry brzy sundal a získal tak delší letový čas.

Další funkce a vlastnosti kvadrokoptéry

Model měl troje výchylky řízení, což umožňovalo let i venku za mírného vánku. Model dále uměl návrat k vysílači na základě geomagnetického pole mezi modelem a vysílačem. Ale ani zde se na tuto funkci nedalo spolehnout a kvadrokoptéra Galaxy Visitor fungovala jen na kratší vzdálenost. O trochu lépe fungovala funkce inteligentního ovládání. Nezáleželo na směru přídě a model se stále řídil, jako by jste v něm byli. To ulehčovalo orientaci při letu.

Závěrečné zhodnocení Galaxy Visitor 2

RC souprava je 4-kanálová s dosahem až 100m. Ale na tuto vzdálenost stejně model nevidíte a tudíž neřídíte.

Já jsem s modelem dokázal dosáhnout výšky přes 100m (měřeno DJI Phantom F315 telemetrií). Což je hodně dobrý výkon. I foto se mi podařilo pořídit, a to z hradu Veveří.

V místnosti jsem si zalétal velice dobře, a dokonce jsem létal slalom v lese mezi stromy a keři.

Galaxy Visitor není radno pouštět daleko od sebe. Na návrat se nelze spolehnout a pak vám jej může i vítr zavát na strom. Proto opatrně při letu.

Prostě za cenu cca 3300 Kč jsem měl model na rekreační polétání a zábavu. Pro prvotní seznámení s modelem multikoptéry postačí. Ale neočekávejte spolehlivou kameru a čím méně tvrdých nehod máte, tím méně vrtulek řešíte. Oblouky ihned prasknou a vrtulky jsou alfou a omegou modelu. Jinak je model hodně odolný.

Kategorie: Testy dronů | Nine Eagles

Štítky: Dron, Kvadrokoptéra

Komentáře (1)Vstup do diskuse