Phantom 3 Advanced – Polohovací systém P-OPTI

| Igor Vlahovič

Na jednom ze závodů RC modelů aut jsem provedl test DJI Phantom 3 Advanced. Jednalo se o let v hale, kde jsem zapnul letovou funkci P-OPTI. Tato funkce umožňuje kvadrokoptéře Phantom držet polohu. Výšku drží barometrický senzor. Optický modul se nachází zespodu dronu pod baterií. Obsahuje kameru a dva sonary.

Optický modul s kamerou a dvěma sonary | Zdroj: droncentrum

Optický modul s kamerou a dvěma sonary | Zdroj: droncentrum

Do 5 m nad povrchem zajišťuje držení polohy. Jako kdyby jste létali pomocí GPS, ovšem s tím rozdílem, že když model silou popotáhnete z jeho pozice, nebude se vracet. Pouze se opět zastaví a bude držet pozici.

Když poletíte s dronem v daném směru a pustíte páčku pohybu, pak se také automaticky zastaví.

Dron držel polohu i ve větší výšce (já byl cca v 10 m), ale občas se přepnul do P-ATTI a dal do pohybu. Proto je lepší jej ve větší výšce kontrolovat zrakem

Kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced | Zdroj: droncentrum

Kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced | Zdroj: droncentrum

To, že letíte v P-OPTI poznáte tak, že zadní ramena blikají dvakrát zeleně. Při letu v GPS pak blikají jen jednou. Samozřejmě informaci o módu vidíte i na displeji přes aplikaci DJI GO.

Díky optice můžete i v hale a jiných místech bez GPS létat bezpečněji a můžete se více věnovat kompozici. Není tolik třeba hlídat polohu stroje.

Komentáře (0)Vstup do diskuse