Seriál Zázračná planeta se vrátí — a díky dronům bude lepší než dříve

| Petr Minařík

Pamatujete si na sérii dokumentárních filmů Zázračná planeta (v originále Planet Earth)? Troufám si tvrdit, že podobně jako mě se vám při některých záběrech tajil dech. Televize BBC před pár dny přišla se zprávou, že na konci tohoto roku odstartuje vysílání nových dílů.

Návrat Zázračné planety po 10 letech

Nové díly by měly být na vyšší úrovni než ty předchozí z roku 2006, a to především díky dronům a novějším technologiím, které umožnily získat úžasné záběry naší planety. Celým seriálem bude provázet dnes již 89letý přírodovědec a moderátor Sir David Attenborough.

Tvorba Zázračné planety 2 filmařům zabrala 3 roky, avšak diváci se mohou těšit na záběry ve 4K kvalitě jak ze země, tak ze vzduchu, a to právě díky dronům. Tvůrci údajně využívaly také nejnovější stabilizace kamer pro ještě lepší zážitek ze sledování.

Zázračná planeta 2 nás zavede do džunglí, měst, pouští, na ostrovy a do hor. Bude mít 6 dílů a dle dostupných informací se jedná o jednu z nejdražších dokumentárních sérií vůbec.

Zda seriál bude taková bomba, jak tvůrci slibují, se dozvíme ke konci tohoto roku. Přesné datum premiéry zatím není známo. 

 

 

Zdroj: theatlantic.com

Kategorie: Články

Štítky: Drony

Komentáře (0)Vstup do diskuse