Snap - 4K stabilizovaná kvadrokoptéra za lidovou cenu

| Petr Minařík

Když se poprvé podíváte na dron Snap od Vantage Robotics, pomyslíte si, že se jedná o další létající hračku. Možná dokonce vytisknutou na 3D tiskárně. Jelikož se jedná o kvadrokoptéru, jsou zde 4 rotory chráněné konstrukcí. Snap dále nabízí odnímatelný kamerový modul, který vypadá tak trochu jako baterka. A co je na tom nejlepší? Tohle všechno se vám vleze do batohu.

Kvadrokoptéra Snap se 4K kamerou a konstrukcí ochraňující rotory | Zdroj: vantagerobotics.com

Kvadrokoptéra Snap se 4K kamerou a konstrukcí ochraňující rotory | Zdroj: vantagerobotics.com

Skvělé video

O žádnou hračku se však nejedná. Kamera nabízí rozlišení 4K a je vybavena senzorem Sony Exmor, který natáčí UHD video při 30 FPS, 1080p video při 120 FPS a 720p video při 240 FPS. Live stream je možný při kvalitě videa 720p a 30 FPS. I přes to všechno vypadá tato půl kilogramu vážící kvadrokoptéra trochu křehce. Avšak není třeba se bát o nestabilní video. Kamera je totiž připevněna na 2-osém gimbalu, a mimo to je video ještě dále stabilizováno elektronickou stabilizací.

Letové módy

Za unikátní kombinací přenosnosti a kvality obrazu, nabízí kvadrokoptéra Snap také letové módy jako je například Follow Me, ten funguje podle iOS nebo Android zařízení. Tato zařízení můžete použít také pro manuální řízení pomocí aplikace. Mezi další módy, které vám pomohou snímat různé druhy záběrů, patří například “Orbit”, “Out and Back” a “Air Tripod”.

Konektivita a výdrž

Kvadrokoptéra Snap se k mobilnímu zařízení připojuje pomocí Wi-Fi na vzdálenost 150 metrů. Snap disponuje také vlastním gyroskopem, akcelerometrem, GPS modulem, sonarovým senzorem a magnetometrem. Doba letu na jedno nabití se pohybuje okolo 20 minut. Maximální rychlost může dosáhnout až 48 km/h. Podle společnosti vydrží kvadrokoptéra Snap létat i ve větrech o rychlosti 32 km/h.

 

 

Další zajímavým parametrem této lehké kvadrokoptéry je její cena. V předprodeji (pouze do 22. září) ji totiž pořídíte za cenu okolo 21,5 tisíce Kč. Poté její cena vzroste na 31 tisíc, což je za 4K kvadrokoptéru poměrně přijatelná částka.

Krátký test serveru The Verge:

 

 

Zdroj: wired.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse