Test délky letu dronu DJI Phantom 2 Vision+

| Igor Vlahovič

Pořád testuji délku letu kvadrokoptéry DJI Phantom 2 Vision+ nové verze. Kolega má nový akumulátor a na stejném typu stroje létá mnohem déle jak já. Již po startu modelu mu aplikace DJI Vision ukáže předpoklad až kolem 20 minut letu.  Pravdou je, že já mám na modelu zátěže v podobě GPS lokátoru a dvou Waterbuoy kapslí.

test výdrže phantom 2 vision se zátěží

Dron DJI Phantom v testu výdrže se zátěží. Zdroj: Droncentrum

Nicméně jsem provedl test délky visu mého modelu, a to na zánovní akumulátory. Jeden let proběhl bez zátěže, druhý pak se všemi doplňky. Nejprve jsem zvážil doplňky samotné. Váha ukázala 115,1 g čisté hmotnosti. A to včetně akumulátoru v GPS lokátoru Xexun.

Pro test jsem vybral bezvětrné počasí s teplotou kolem 20°. Model vždy visel ve výšce zhruba 5 m.

1. let bez zátěže

Zde jsem použil akumulátor, který měl tyto parametry:

Reálná kapacita: 4910 mAh
Počet cyklů: 30
Životnost: 90%

délka letu phantom pokus 1

Výsledná doba letu bez zátěže. Zdroj: Droncentrum

Ihned po startu se ukáže propočet délky letu. Ukázal se údaj 15 minut, který ihned skočil na nový údaj 14 minut. Mezi tím již běžely stopky pro měření skutečné délky letu. Po celou dobu visu byl model v klidu, držel pozici a pouze lehce měnil výšku. Čas byl měřen do prvního varování vybitého akumulátoru. Zde se časomíra zastavila na čase 13:36,36, což zhruba odpovídalo prognóze.

2. let se zátěží

Zde měl akumulátor tyto parametry:

Reálná kapacita: 5200 mAh
Počet cyklů:  10
Životnost: 97%

délka letu phantom pokus 2

Výsledná doba letu se zátěží. Zdroj: Droncentrum

Zde se po vzletu ukázal údaj 15 minut, ale ihned se změnil na 13 minut předpokládaného letu. Jakmile začalo první varování poklesu napětí, časomíra se zastavila na údaji 12:10,46.

Výsledek testu

Jak jsem zjistil, v mém případě není rozdíl v délce letu až tak markantní. Očekával jsem, že na lepší akumulátor bude délka letu i se zátěží delší.

Buď si inteligentní Phantom 2 akumulátory zapsaly vyšší zátěž a dle toho se odvíjí spotřeba a délka letu anebo mám elektroniku s větším odběrem.

Nyní tedy připravuji test, kdy si prohodíme dva nové akumulátory s kolegou. Aby se potvrdila a nebo naopak vyloučila moje teze uvedená výše.

Komentáře (0)Vstup do diskuse