Ve Vatikánu byli zadrženi dva údajní piloti dronu

| Petr Minařík

Policie v Římě zadržela dva Izraelské občany za údajné létání s dronem nad státem Vatikán. Před měsícem zde totiž byla zřízena zakázaná letová zóna kvůli nadcházejícímu katolickému svátému roku a obavám z možného teroristického útoku pomocí dronu.

Svatopeterské náměstí ve Vatikánu | Zdroj: pixabay.com

Svatopeterské náměstí ve Vatikánu | Zdroj: pixabay.com

Průběh zadržení

Vatikánská policejní hlídka spatřila dron s HD kamerou nad řekou Tiber a Svatopeterském náměstí v neděli ráno, napsal deník Roma Today.

Policie poté našla dva Izraelce, kteří se nacházeli na mostě nedaleko Svatopeterského náměstí. Jeden z nich držel vysílač sloužící pro ovládání dronu. Muži poté byli vyslýcháni a budou čelit obvinění za porušení zákazu.

Bezpečnostní opatření byla posílena především kvůli nedávným událostem v Paříži. Velké metropole mají strach, a tak se snaží eliminovat možná rizika.

Zakázaná letová zóna nad Vatikánem bude platit pravděpodobně do konce svatého roku, který končí až v listopadu 2016.

Federální letecká správa přitvrzuje

Zvýšená bezpečnostní opatření se však ani z daleka netýkají pouze Evropy. Před pár dny Federální letecká správa rozšířila zakázanou letovou zónu nad hlavním městem USA, Washington DC. Z původních 15 mil (zhruba 24 km) je nyní zóna rozšířena na 30 mil (48 km).

Všichni, kdo si nyní chtějí zalétat s dronem nebo modelem letadla, musí vyjet až za tuto hranici. Není divu, že tento zákaz vzbudil mezi lidmi rozruch, jelikož mnoho Američanů dostalo dron jako dárek k Vánocům.

Zdroj: thelocal.it, slashgear.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse