Xiaomi možná představí svůj vlastní dron

| Petr Minařík

Pokud se dá věřit informacím, které se v posledních týdnech šíří Čínou, můžeme očekávat, že při příležitosti představení nového mobilního telefonu Xiaomi Mi 5, odhalí firma také svůj vlastní dron za lidovou cenu.

Logo společnosti Xiaomi | Zdroj: xiaomi.com

Logo společnosti Xiaomi | Zdroj: xiaomi.com

Představení Xiaomi Mi 5 by mělo proběhnout 24. února na MWC v Barceloně. Pokud se naplní také veškeré spekulace, můžeme se těšit na vůbec první dron od této společnosti za cenu okolo 2600 Kč. Bohužel zatím nejsou známé žádné informace o technických parametrech dronu.

Plány společnosti Xiaomi

Čína je v současné době lídrem trhu s drony, především díky společnosti DJI, která je největším výrobcem dronů na světě. Na druhou stranu firma Xiaomi si podmanila Čínu, co se smartphonů týče. Zkusit prorazit na trh s drony tedy dává smysl. Kromě toho má Xiaomi také ambice revolucionizovat vozítka Segway.

Kdy to všechno začalo?

Původně měl být dron Xiaomi představen již minulý rok, ale společnost se rozhodla od nápadu upustit, jelikož se návrh až příliš podobal konkurenčnímu dronu Phantom. Avšak ani tento krok nezabránil tomu, aby se o firmě Xiaomi nemluvilo jako o zloději.

Tuto nálepku získala firma především kvůli výrobě akční kamery Yi, která nápadně připomíná kamery od GoPro. Dále pak firma Xiaomi vykradla nápad jedné japonské společnosti. Jednalo se o osvěžovač vzduchu. Dokonce i Apple si na Xiaomi stěžoval.

Každopádně 24. února má Xiaomi kromě mobilního telefonu představit také fitness náramek, který by se dal využít k ovládání dronu. Dění okolo Xiaomi dronu tedy budeme i nadále sledovat a informovat vás o něm.

Zdroj: shanghailist.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse