První 3D model uprchlického tábora vytvořený pomocí dronu

| Petr Minařík

Matt Schroyer se nedávno vrátili ze zámoří, kde létal s kvadrokoptérou DJI Phantom 2 Vision + v rámci nezávislého, průzkumného projektu. Výsledky projektu poté zaslal svému kolegovi, který je zveřejnil na stránkách irevolution.net.

 

 

Analýza leteckých snímků pro humanitární a vývojové účely je aktivní oblastí výzkumu organizace UAViators. Díky Mattu Schroyerovi a jeho kolegovi Patricku Meierovi můžeme nyní vidět možnosti 3D mapování v praxi. Model uprchlického tábora vznikl z leteckých záběrů uprchlického tábora.

Původně byl obrázek níže nejkvalitnějším a nejnovějším satelitním snímkem tábora (pochází z Google Maps). Jak můžete vidět, je velmi zastaralý.

Satelitní snímek uprchlického tábora | Zdroj: maps.google.com

Satelitní snímek uprchlického tábora | Zdroj: maps.google.com

Zde je mozaika, kterou Matt vyrobil pomocí stovek leteckých snímků:

Mozaika uprchlického tábora | Zdroj: irevolution.net - Matt Schroyer

Mozaika uprchlického tábora | Zdroj: irevolution.net – Matt Schroyer

Matt a Patrick prozkoumali možnosti 3D mapování použitím snímků a webové stránky SketchFab. Výsledky jsou zobrazeny níže. Čísla jsou do obrázku přidána především proto, aby poskytla relevantní informace o táboře. V budoucnu budou členové projektu možná schopni, přidat fotografie, videa a další podobná data do 3D modelu.

3D model tábora | Zdroj: irevolution.net - Matt Schroyer

3D model tábora | Zdroj: irevolution.net – Matt Schroyer

Model by byl údajně mnohem přesnější, kdyby se s dronem létalo za účelem vytvoření právě 3D modelu. Také si můžete všimnout, že se v něm neobjevují žádné osoby, což je důležité pro ochranu údajů a bezpečnost.

 

 

 

 

3D model samotný si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: irevolution.net

Komentáře (0)Vstup do diskuse