Jeremy Clarkson představil nový dron Amazon Prime Air

| Petr Minařík

Amazon, přesněji řečeno známý (dnes už bývalý) moderátor veleúspěšného pořadu Top Gear, v neděli 29. 11. 2015 představil nový model doručovacího dronu Amazon Prime Air. Jedná se o zcela přepracovaný design původníhodronu.

Nový design dronu Amazon Prime Air | Zdroj: amazon.com

Nový design dronu Amazon Prime Air | Zdroj: amazon.com

Začíná to vypadat, že se doručování pomocí dronů stane v brzké době opravdu skutečností. Představte si, jaké by to bylo, kdyby jste si objednali balíček, a ten na vás čekal do 30 minut od objednání před dveřmi. Jedinou překážkou zůstávají regulace. Na povolení od Federální letecké správy (FAA) Amazon stále čeká.

Jak to funguje?

Nový Amazon Prime Air váží méně než 25 kg. Tím splňuje jednu z podmínku regulací FAA. Mimo to je vybavený systémem vyhnutí se překážek a vysokým stupněm automatizace. Díky tomu by měl být zajištěn bezpečný provoz i mimo vizuální kontakt s pilotem. Tento bod je obzvláště důležitý, jelikož dron by měl létat do vzdáleností až 16 km.

Dron Amazon Prime Air při doručování balíku | Zdroj: amazon.com

Dron Amazon Prime Air při doručování balíku | Zdroj: amazon.com

Dron tedy před přistáním “prohlédne” oblast (vaší zahradu) a najde si místo pro přistání. Zatím to vypadá tak, že zákazníci budou moci přistávací plochu označit například logem Amazonu. Dron poté přistane, uvolní balíček a navrátí se zpět na startovní pozici.

Testování je v plném proudu

Dle společnosti Amazon, testuje řetězec hned několik různých dronů a doručovacích mechanizmů ve snaze najít tu nejlepší možnost pro doručování dronem v různých prostředích. Doručování pomocí dronů na vesnici a ve městě je totiž obrovský rozdíl. Pro zajímavost: Vývojová centra se nachází v USA, Velké Británii a v Izraeli.

Na videu níže již uvidíte doručení balíku pomocí nového dronu Amazon Prime Air.

Kategorie: Články

Štítky: Drony, UAV, Dron, Amazon

Komentáře (0)Vstup do diskuse