Úžasná hračka Parrot Rolling Spider

| Petr Minařík

Parrot Rolling Spider je úžasná hračka, se kterou si užijete mnoho zábavy. Parrot je známý svými velice kvalitními drony, avšak dron Spider je něco, co svět ještě neviděl. Nejen, že se umí snadno válet, ale umí také vzlétnout do vzduchu a létat, i když jsou k němu zrovna připojena kolečka. Skvělý nápad, co říkáte?

dron parrot rolling spider

Dron Parrot Rolling Spider | Zdroj: Parrot

Specifikace Parrot Rolling Spider

  • Rozměry 15 x 6,6 x 20,6 cm
  • Váha 255 g
  • Řízený přes Bluetooth
  • Kompaktní design
  • 360 px mini kamera
  • Rychlost 18 km/h
  • Rozsah 20 m
  • Doba letu 5 – 8 minut

Vlastnosti produktu

Vlastnosti jsou tím, čím tento dron vyčnívá. Okamžitý rozdíl není vidět v technologii, ale v konstrukci tohoto dronu.

 

 

Konstrukce

Dron má k sobě připojena dvě velká kola. Ta mu umožní působit jako valící se pavouk. Pokud řídíte v „pavoučím módu,“ můžete se s dronem řítit přímo proti zdi a poté sledovat, jak začne šplhat po zdi, jako by lezl pavouk. Když narazíte na strop, je po něm dron schopen „lézt“. To je něco jako ze sci-fi filmu.

Kola umožňují také poměrně snadné přistávání. Pokud však chtějí uživatelé normálně létat, měli by je odpojit. Dron bude díky své konstrukci klouzat vzduchem s maximální stabilitou a rychlostí.

Řízení

Parrot Rolling Spider se řídí pomocí aplikace FreeFlight 3 pro smartphony díky technologii Bluetooth 4.0.

Tato aplikace je intuitivní a poskytne vám také údaje o době letu, stavu baterie a samozřejmě také řídit váš dron do vzdálenosti téměř 20 metrů. Mnoha uživatelům se podařilo prodloužit vzdálenost až na 23 metrů, ale potom byste měli být opatrní, protože můžete snadno havarovat, pokud se ztratí signál.

Kamera

V dronu je vestavěná mini kamera. Neposkytne vám fotky stejné kvality jako GoPro, ale vzhledem ke své velikosti je schopna pořizovat ohromující letecké záběry (360 px vertikálně).

Rychlost a hbitost

Díky své rychlosti a hbitosti je tato hračka Rolling Spider opravdu úžasná. Především ji můžete používat uvnitř i venku bez jakýchkoliv problémů. Pokud je vítr mimořádně silný, zůstaňte raději doma. Pamatujte, tento model váží pouze 255 g, takže ho silný náraz větru může snadno odfouknout.

 

 

Maximální rychlost dronu je 18 km/h, takže sviští vzduchem velmi snadno.

Rolling Spider je doprovázený módem autopilota, aby dronu zajistil rovnováhu a hbitost, když používá kola.

Zatáčení je naprosto úžasné. Uživatelé mohou ostře zatočit o 90° nebo 180°. Salta dopředu a dozadu se dají provést jedním stiskem tlačítka, čímž předvedete váš skill a budete létat jako profíci – bez potřeby tréninku.

Pokud dron havaruje, je na palubě senzor, který vypne vrtule, aby se minimalizovalo jejich poškození a potencionální zranění.

Doba letu se pohybuje kolem 8 minut a nabití trvá až 2 hodiny. Většina pilotů uvedla, že doba letu je blíže k 5 minutám a že je baterie přednabitá pouze na 50%. Takže pokud plánujete koupit tento model jako dárek, měli byste baterku dobít ještě před tím, než ho darujete. To netrpělivému pilotovi umožní létat aniž by musel hodinu čekat.

Zdroj: dronebly.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse