Amazon si nechal patentovat nové vychytávky pro drony

| Petr Minařík

I když se americkému řetězci Amazonu zatím nedaří získat potřebná povolení pro komerční doručování pomocí dronů, a minulý týden byl dokonce poražen startupem Flirtey, nezahálí a dokonce si nechává patentovat nové nápady.

Amazon podal žádost o patent na vrtule, které by byly schopny vydávat varovné zvuky a určité fráze. V praxi by to vypadalo tak, že kdyby dron při přistání rozpoznal osobu, byla by varována různými zvuky nebo frází „watch out“ (dávej pozor).

Mezi další nápady patří vrtule s diodami. Ty by dokázaly vykreslit krátké zprávy jako “Hi” (ahoj) či další znaky. Lepší ilustraci o této schopnosti si uděláte z následujícího obrázku. 

 amazon-patent.jpg

Patent Amazonu | Zdroj: amazon.com

Poslední novinkou, jež si Amazon nechal patentovat, jsou speciální vrtule rušící hluk. Vrtule by se točily v opačných směrech, jedna z nich by generovala tah a druhá rušila zvuk. Pro tyto účely by se využívalo principu interference.

Tyto novinky by mohly zvýšit bezpečnost a snížit hlučnost dronů, což by ocenily nejen úřady. Kdy se je podaří implementovat a začít využívat v praxi však neví ani Amazon.

Zdroj: businessinsider.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Amazon, Doručení dronem

Komentáře (0)Vstup do diskuse