Společnost 3D Robotics navázala spolupráci se Sony

| Petr Minařík

Americká společnost 3D Robotics před pár dny oznámila navázání spolupráce s technologickým gigantem Sony. Společně budou firmy pracovat na dronu, jehož cílem bude vytvářet komplexní 3D modely.

Čím dál více společností z oblasti dronů si začíná uvědomovat, že je potřeba držet krok s dobou a pracovat na vývoji technologií pro drony. Firma 3DR 7. března 2016 oznámila navázání spolupráce s firmami Sony a Autodesk. Společně budou pracovat na nejnovější verzi dronu Solo.

Nový dron Solo by měl být schopen naskenovat oblast — například staveniště nebo most, který vyžaduje inspekci — a nahrát 3D model či mapu na cloud přímo ze vzduchu. Tím by se manažeři a inženýři velice rychle dostali k potřebným datům.

Firma 3D Robotics představila také novou kameru

Až do nedávna se kvadrokoptéra Solo spojovala pouze s kamerou GoPro. Společnost Sony však odhalila kameru UMC-R10C, která bude oficiálně představena až v dubnu, právě pro 3DR Solo. Tato kamera je schopna snímat ve vyšším rozlišení a zasílat data přímo na cloud. Odpadá tak potřeba s dronem přistát a vyměnit SD kartu.

Nová verze kvadrokoptéry Solo nazvaná Solo Enterprise bude k dostání s tabletem od Sony. Tento tablet bude vybaven softwarem Forge (program poskytující přístup k webovým službám firmy Autodesk). 

Kromě výše uvedených novinek plánuje firma 3DR představit také novou multispektrální a termální kameru určenou především pro skenování polí, chemických závodů a ropných plošin.

Vypadá to, že se od 3DR máme na co těšit. I když je trh s drony z větší části ovládán společností DJI, výkonný ředitel a zakladatel 3DR Chris Anderson věří, že žádná nadvláda netrvá věčně. Zda se jeho slova naplní však uvidíme až v průběhu několika následujících měsíců až let.

 

Zdroj: theverge.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: 3DR, Sony, Autodesk

Komentáře (0)Vstup do diskuse