Cenu dronů v Dubaji vyhrál patnáctiletý mladík

| Petr Minařík

V sobotu 12. 3. 2016 se v Dubaji konaly finálové lety Ceny dronů, tedy závody FPV dronů. Hrálo se o výhry v celkové hodnotě jednoho milionu dolarů. Sjely se sem týmy ze všech koutů světa. K překvapení všech však hlavní cenu vyhrál teprve patnáctiletý mladík. 

Luke Bannister z Velké Británie si po nedělních závodech odnesl společně se svým týmem Tornado X-Blades Banni UK čtvrt milionů dolarů jako výhru v hlavní kategorii závodů. Tuto výhru si však spravedlivě rozdělí s dalšími 46 členy týmu.

Cesta k výhře nebyla snadná

Aby se Luke a jeho tým mohl zúčastnit finále, musel se nejprve kvalifikovat. Kvalifikací mu bylo umožněno reprezentovat svoji vlast v Dubaji. Sem se následně sjeli zástupci zemí z celého světa. Luke Bannister prošel úspěšně přes semifinále až do finále závodů, které nakonec ovládl.

Ve finálové jízdě, respektive letu, odkroužil jako první ze čtyř účastníků finále 12 kol, včetně jednoho pit-stopu — zastávky kvůli výměně baterie. 

První ročník Ceny dronů sledovaly zhruba dva tisíce diváků přímo na místě a dalších několik tisícovek na internetu.

Organizátoři soutěže využili této události také k oznámení data konání World Future Sports Games. Ty se budou konat 28. — 30. prosince 2017. 

Záznam z finálového letu můžete vidět na videu níže.

 

 

Sestřih Ceny dronů:

 

Kategorie: Aktuality

Štítky: FPV, Závody

Komentáře (0)Vstup do diskuse