Dubaj bude hostit první Cenu dronů

| Petr Minařík

FPV závodění se těší stále větší popularitě. Všimli si toho i v Dubaji, kde se bude pořádat první Cena dronů. Odměna pro vítěze byla stanovena na milion dolarů (24,58 milionů Kč). Dle slov organizátoru by se mělo jednat o největší závody dronů na světě. Konat se budou v březnu příštího roku.

Dubai bude hostit závody FPV dronů | Zdroj: droncentrum

Dubai bude hostit závody FPV dronů | Zdroj: droncentrum

Ministr Mohammed Abdullah Al Gergawi prohlásil, že blížící se závody reprezentují budoucnost leteckých závodů a technologie dronů. “V Dubaji věříme, že každý konec je začátkem nové cesty, a naše cesta k bytí v budoucnosti začíná právě dnes,” dodal. “Velká cena dronů je budoucností závodění, díky které se posunují hranice technologie dronů, čímž se doprava pomocí dronů stává realitou.”

Cena se bude konat pod vedením Shaikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, korunovaného prince Dubaje. Svoji účast na závodech potvrdila také Světová organizace pro závodní drony (World Organisation for Racing Drones, zkráceně WOFRD). Ta by měla stanovit normy pro budoucí závody dronů.

Během Ceny dronů budou vyhlášena také města, která budou hostit závody v následujících letech. Dále budou akreditování piloti a další organizace, a zapracuje se také na šíření povědomí o technologii dronů.

 

 

Podmínky kvalifikace a závodů

Organizace WOFRD by měla zveřejnit kodex chování, pravidla a regulace pro závod 20. prosince. Kvalifikační závody se budou konat od 1. ledna 2016, a to na všech kontinentech. Aby se týmy kvalifikovaly, musí se umístit na jedné z prvních třech pozic. Minimální počet týmů daného závodu je však stanoven na 15. Kromě toho musí být tým složen z minimálně 5 lidí – pilota, navigátora, pit-stop technika, někoho, kdo má na starosti pit-stop, a nakonec vedoucího týmu. Týmy musí mít také alespoň jednoho sponzora.

Kvalifikované týmy poletí do Dubaje, aby si 9. března vyzkoušeli trať. Zahajovacím dnem závodů bude 10. březen. Závody a freestyle se budou konat 11. března.

Všechny drony budou používat podobné baterie a rámy, aby byl zajištěn konkurenceschopný závod. Samozřejmostí je jejich manuální řízení (a ne využití předprogramovaných tras).

 

 

Zdroj: khaleejtimes.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse