DJI chce v Japonsku vytrénovat 10000 pilotů během 3 let

| Petr Minařík

Japonská divize DJI oznámila, že chce v Japonsku vytrénovat během 3 let 10 tisíc pilotů dronů. Jejich výcvik by měl začít během příštího měsíce.

Logo společnosti DJI | Zdroj: dji.com

Logo společnosti DJI | Zdroj: dji.com

“Rozhodli jsme se v Japonsku nabízet certifikované programy, protože zde máme mnoho žádostí od našich zákazníků,” řekl Tomoko Kakino, event manager v DJI. Bude to vůbec první tréninkový program na světě od tohoto výrobce.

DJI bude nabízet 3 programy:

  1. DJI specialista
  2. DJI instruktor
  3. DJI master

Během 3 let by mělo být vytrénováno zhruba 10 tisíc pilotů. První program začne v lednu příštího roku a bude se jednat o týden dlouhý kurz. Dva dny zaberou přednášky a pět dní se bude trénovat prakticky. Certifikace instruktora bude vyžadovat minimálně 30 hodin zkušeností létání s dronem.

Účastníci, kteří zvládnou závěrečnou zkoušku budou následně kvalifikování pro trénink ostatních jako DJI specialisté.

Praktické využití

Společnost Sompo Japan Nipponkoa je mezi společnostmi, které ke kurzu přihlásily své zaměstnance. “V současné době podobné výcviky chybí. Potřebujeme se naučit, jak přecházet nebezpečným situacím,” řekl Yoshihito Takahashi, technický ředitel ve společnosti v oddělení plánování úprav.

Pojišťovací společnosti shledávají drony jako velmi užitečné při posuzování nehod, obzvláště těch, které se stanou na řekách či okolo útesů. Firma Sompo Japan Nipponkoa se v březnu stala vůbec první pojišťovací společností, která začala drony využívat pro tyto účely.

“Těšíme se na učení a získávání znalostí ze světa největšího výrobce dronů,” řekl Takahashi.

Na kurzy se přihlásila i japonská divize Microsoftu či Kubota. Podle všeho by tyto kurzy měly být zdarma.

Zdroj: asia.nikkei.com

Kategorie: Články

Štítky: UAV, Dron, DJI, Drony

Komentáře (0)Vstup do diskuse