Společnost DJI navázala spolupráci s FLIR Systems

| Petr Minařík

Největší výrobce komerčních dronů na světě, DJI, oznámil spolupráci s firmou FLIR, která se zabývá vývojem termálních kamer. Tyto kamery se hojně využívají právě u dronů.

Nová termální kamera Zenmuse XT | Zdroj: dji.com

Nová termální kamera Zenmuse XT | Zdroj: dji.com

Kombinací nejnovější technologie dronů a prvotřídních termálních kamer se má rozšířit použití leteckých systémů do oblastí, jako jsou například zemědělství, inspekce, hašení požárů a jiné.

“Téměř každý týden vidíme nové využití naší technologie,” řekl zakladatel a výkonný ředitel DJI Frank Wang. “Přidáním termálních senzorů k našim leteckým platformám otevře nová a inovativní využití pro naše uživatele, ať už se jedná o strategický náhled do růstu plodit či efektivnější pochopení šíření požárů.”

První výsledek spolupráce Zenmuse XT

Současně s oznámením vzájemné spolupráce byla představena také termální kamera Zenmuse XT. Údajně se jedná o vůbec nejvýkonnější termální kameru pro drony. Její prodej začne v prvním čtvrtletí příštího roku.

Zenmuse XT bude snadno integrovatelná do stabilizace DJI a přenosové technologie Lightbridge. Prakticky to znamená, že Zenmuse XT využívá stejný držák jako kamery pro letecké snímkování Zenmuse X3, X5 a X5R. Zenmuse XT je tedy plně kompatibilní s platformami DJI Inspire 1 a Matrice M100. Samotná kamera zvládne snímat v rozlišení 640×512.

“Navázáním strategické spolupráce s DJI urychlujeme potenciál našeho růstu v sektoru komerčních dronů,” řekl Andy Teich, prezident a výkonný ředitel společnosti FLIR Systems. “Spolupráce je pro nás obrovským přínosem. Již teď se těšíme na oslavy zahájení prodeje Zenmuse XT, stejně jako mnoha dalších produktů.”

 

 

To, zda bude vzájemná spolupráce těchto dvou společností přínosná, uvidíme již příští rok. Dá se však očekávat, že o termální kameru bude zájem.

Zdroj: dji.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Drony, UAV, Dron, DJI

Komentáře (0)Vstup do diskuse