Drony ve špatný čas na špatném místě

| Petr Minařík

Muž byl před několika týdny předvolán policií, protože létal se svým dronem nedaleko Washingtonova monumentu a přistál v parku Ellipse, který se rozprostírá blízko Bílého domu.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Mluvčí policie, Anna Rose, potvrdila, že se incident stal 9. 10. 2015 okolo půl druhé ráno. Policie dron zabavila a začala pátrat po muži jménem Howard Solomon III.

Úřady původně tvrdily, že předvolaly dvě osoby, ale pozdější prohlášení uvádí pouze jednu osobu. Solomon sice nebyl zatčen, ale musel zaplatit pokutu 85$ (asi 2 tisíce Kč).

Solomon byl údajně spatřen nedaleko monumentu s ovládáním v ruce. V prohlášení řekl, že letěl s kvadrokoptérou F182, která se na internetu prodává od 1-2 tisíc Kč.

Podle policie se jedná již o 9. případ tento rok, kdy někdo s dronem létal v tomto národním parku.

Rose uvedla, že Park Police plánuje pracovat s veřejností, aby si uvědomila, že existují zakázané letové zóny, ve kterých je zakázáno létat.

Pilot neuřídil dron a narazil s ním do památky

Pilot dronu byl varován policií poté, co se svým dronem narazil do památky, která byla následně poškozena. Jeho dron narazil a poškodil okno věže Wallace Monument ve Stirlingu, Skotsko.

Policie následně vydala varování o použití dronů a připomněla lidem, aby je používali zodpovědně. Důstojníci říkají, že mají zájem na tom, zdůraznit existující regulace dronů a potenciální rizika, pokud je s drony zacházeno nezodpovědně v přeplněných nebo zabydlených oblastech.

Inspektor Cheryle Cowan řekl: “I když se použití dronů stává čím dál tím populárnější při filmování a fotografování krajinných oblastí nebo pamětihodností, je zásadní, aby byly využívány zodpovědně tak, aby nezpůsobily poplach nebo zranění ostatním členům společnosti.”

“Doporučil bych všem pilotům dronů, aby se obeznámili se příslušnou legislativou. Tuto legislativu by měli dodržovat a měli by se také vyvarovat se oblastem, kde by drony mohly způsobit nepříjemnosti.”

Zdroje: washingtonpost.com, news.stv.tv

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse