Drony jako prostředek pro pašování drog do věznic

| Petr Minařík

Pilot se dronem snažil doručit mobilní telefon a drogy do věznice Bedford v Anglii. Případ se stal již v březnu tohoto roku a je jedním z devíti známých pokusů infiltrovat se do vězení v Anglii a Walesu během prvních 5 měsíců roku 2015, uvádí zpráva BBC.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Agentura National Offender Management Service (NOMS) mezitím informovala, že drony by mohly být využity také pro doručení zbraní do věznic. Podobně velký balíček jako je zbraň, byl údajně shozen také do věznice s maximální ostrahou během testu na začátku tohoto roku.

Drony ve špatných rukách – hrozba pro společnost?

Eve Richard, senior analytička u NOMS, řekla, že využití dronů k pašování zboží do věznic je “nová hrozba”.

“Ve zkratce, naše inteligence naznačuje, že využití bezpilotních letounů k dopravování předmětů do našich věznic je ‚novou hrozbou‘,” řekla. ‘“V současné chvíli to není velký problém, ale existuje potenciál pro zvýšení počtu podobných případů – a to by byl problém.”

Bez ohledu na velikost nebo bezpečnost věznice, jsou zranitelné veškeré věznice kdekoliv pod širým nebem. Předměty nalezené na dronu byly například SIM karty, smartphony a baterie, avšak NOMS je znepokojena zejména syntetickými drogami, které by podle organizace Lorna Shore mohly přispět k násilným incidentům.

Muž dostal pokutu za porušování regulací

Malé drony jsou ve Velké Británii stále populárnější. Nedávno byl také potrestán muž, který létal s dronem nad fotbalovými stadiony a památkami v Londýně.

Úřad pro civilní letectví, NATS, společnost, která zajišťuje řízení vzdušné dopravy, a unie pilotů BALPA vydali “droní řád” na začátku toho roku. Jsou v něm uvedena pravidla spojená s vlastněním a řízením dronu.

 

 

Zdroj: mashable.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse