Fotbalový klub Everton používá drony při tréninku

| Petr Minařík

Michael Owen, bývalý anglický fotbalový útočník, oznámil, že Roberto Martínez, manažer klubu Everton, využívá drony k natáčení tréninků tohoto fotbalového týmu při trénincích na hřišti Finch Farm.

Fotbalový stadion - ilustrační foto | Zdroj: stocksnap.io

Fotbalový stadion – ilustrační foto | Zdroj: stocksnap.io

Bývalý útočník Liverpoolu a Anglie věří, že se tato technologie díky fotbalu více rozšíří. Podle Owena i Thierry Henry používal drony při svých trénincích v Dragon Park, což je národní fotbalové vývojové centrum státu Wales.

“Dobrý přítel mi tuto technologii představil,” řekl Owen, kterému drony poskytla společnost M7 Aerial. “Stává se z toho ve fotbalu běžná věc. Roberto Martínez chce všechny taktiky nahrávat ze shora – uvidí tak hru z jiné perspektivy.” 

“Manažeři vždy vidí hru ze strany, z postranní čáry – mnoho lidí se diví, proč manažeři chodívají na tribunu. Z tribuny totiž mají lepší obrázek o taktice. Kde se zrovna nachází hráči a jak se celá hra vyvíjí. Thierry Henrry chtěl všechny své tréninky nahrávat ze shora.” 

“S dronem jste jednoduše o krok na před. Mnoho týmu nyní používá drony, aby mohli natáčet tréninky, takže hráčům můžete říct, co by měli dělat. Drony se stávají tažnou silou už i ve sportu.”

Owen byl také tázán, zda kluby mohou využívat drony také ke sledování konkurentů. “Asi ano – Ale nikdy jsem takto nepřemýšlel,” řekl.

Náklady jsou také minimální. “Záleží na tom, jakou kvalitu chcete – M7 má všechnu technologii,” řekl. “Základní drony stojí 3-5 tisíc liber, záleží na kameře. Doporučil bych Evertonu, aby platil za hodinu.” 

“Je to skvělý způsob jak sledovat fotbal, hlavně takticky, abyste si představili, kde by vaši hráči měli být a kde jsou. V Dragon Parku jsme zkoušeli mnoho věcí s Velšskou fotbalovou asociací a jak říkám, lidé jako Thierry Henry používali drony také proto, aby dostali profesionální licenci.”

Zdroj: theguardian.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse