Dron Indago bude využíván při pátracích a záchranných misích

| Petr Minařík

Při pátracích a záchranných misích hraje důležitou roli čas. S nedávným vzestupem popularity dronů máme možnosti, jak při takových operacích získat důležitou a snadno dostupnou leteckou perspektivu. Nejnovější krok k zefektivnění těchto misí podnikla firma Lockheed Martin s organizací Project Lifesaver. Společně budou vyhledávat pomocí dronu Indago lidi s poruchami myšlení.

Strážník pilotující dron Indago při záchranné operaci | Zdroj: video

Strážník pilotující dron Indago při záchranné operaci | Zdroj: video

Jak a proč funguje projekt Lifesaver?

Projekt Lifesaver je organizace, která funguje proto, aby snížila rizika lidí s autismem, Alzheimerovou chorobou a ostatními poruchami myšlení. Lidé s podobnými poruchami totiž bloudí daleko od svých domovů a ubližují si. Rodiny mohou osobu registrovat u tohoto projektu, a ten jim poskytne sledovací zařízení. V případě, že se člen rodiny ztratí, spolupracuje Project Lifesaver s veřejnými bezpečnostními agenturami a využívá bezpilotní letouny, aby ztracenou osobu našli. V současné době je většina lidí nalezena v okruhu 5 km od svých domů.

Hlavně díky partnerství s firmou Lockheed Martin a použitím dronů, budou možnosti projektu Lifesaver výrazně vylepšeny.

Specifikace dronu Indago

Indago váží 2,26 kg a je skládací, čímž umožňuje snadné skladování v kufru policejního auta. Vzlétnout může během pár minut a pyšní se úctyhodnou dobou letu 45 minut. Je vybaven stabilizovanou elektro-optickou/infračervenou kamerou pro sběr dat, a bude dovybaven ještě lehkou anténou a přijímačem, aby byla vylepšena schopnost detekovat signály z osobního vysílače pohřešované osoby.

„Použitím sledovacího zařízení a dronů bude zvětšen rozsah z přibližných 2,4 km na skvělých 11 km,“ říká Gene Saunders, výkonný ředitel a zakladatel organizace Project Lifesaver International. „Začlenění dronů Indago od firmy Lockheed Martin do našich akcí je velkou změnou, protože nám to nabídne cenově dostupnou alternativu při pátracích a záchranných misích.“

Na videu firmy Lockheed Martin můžete vidět dron Indago v akci:

 

 

Zdroj: gizmag.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse