Lily Robotics hledá investora, který jí poskytne 15 milionů dolarů

| Petr Minařík

V květnu se na nově představenou kvadrokoptéru Lily strhla velká pozornost. Propagační video obletělo svět a zprávy o kvadrokoptéře ve sledovanosti porážely všechny ostatní. Není tedy překvapením, že Lily přitáhla také pohledy investorů.

Kvadrokoptéra Lily Camera | Zdroj: facebook.com - Lily

Kvadrokoptéra Lily Camera | Zdroj: facebook.com – Lily

Dohoda se Spark Capital?

Nyní se na síti objevily informace poskytnuté Forbesu od VC Experts, že se Lily snaží získat 15,5 milionů dolarů (asi 375 mil. Kč), které by měly zvýšit hodnotu společnosti na více než 100 milionů dolarů (2,4 mld Kč). Je nejasné, zda byla uzavřena nějaká dohoda. Jeden zdroj uvádí, že společnost jednala s kapitálovou společností Spark Capital.

Společnost Lily Robotics neodpověděla na žádost o komentář na navrhované kolo financování. U Spark Capital je situace podobná.

Pokud by se Lily podařilo získat danou částku, byl by to pro tuto firmu, která svůj produkt začne teprve zasílat, významný úspěch. Forbes mohl kvadrokoptéru Lily testovat v San Franciscu a dalo by se říci, že po většinu doby fungovala správně. Každopádně například při testování deníkem The Guardian nastaly problémy.

Někteří odborníci jsou například skeptičtí k funkci Follow Me. Podle nich je třeba několik let výzkumu této funkce, aby byla 100% funkční. Údajně bude těžké zajistit bezpečnost v prostředích, kde se vyskytují překážky, jako například lidé.

Investice do dalších firem

Financování firem zabývajících se technologiemi dronů se v posledním roku razantně zvýšili. Nedávno jsme psali například o tom, že Intel investoval 60 milionů dolarů (asi 1,423 mld Kč) do čínského výrobce dronů Yuneec. Investici se nevyhnul ani největší výrobce komerčních dronů na světě, čínská firma DJI, do které společnost Accel Parners investovala v přepočtu 1,779 mld Kč. Hodnota firmy DJI se tak zvýšila na zhruba 193 mld Kč.

Zdroj: forbes.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse