Muž se propadl pod led při snaze o záchranu dronu

| Petr Minařík

Členové hasičského záchranného sboru ve městě Littleton byli před pár dny přivoláni k záchraně muže, který se propadl pod tenký let při snaze o záchranu svého dronu. Majitel dronu se však stihl před příjezdem záchranářů sám vyškrábat na břeh.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Záchranáři po události vydali prohlášení, aby lidé neriskovali život kvůli svému dronu.

Průběh záchrany

Ve středu 30. 12. 2015 byli hasiči z Littleton přivoláni k jednomu místnímu rybníku. Dle svědků se zde muž propadl pod led během snahy o záchranu svého dronu, který přistál na zamrzlém povrchu rybníka.

Jeden z členů záchranářů se tedy oblékl do speciálního obleku, který jej chránil před ledovou vodou. Záchranář poté prohledal místo nehody, avšak nikoho nenašel – kromě dronu, který se nacházel asi 30 metrů od místa, kde se jeho majitel propadl. Dron byl nakonec bez problémů zachráněn.

Při prohledávání oblasti si záchranáři všimli stop v bahně, které vedly směrem od rybníka. Z této skutečnosti usoudili, že se nešťastný majitel stihl zachránit.

Shledání dronu s majitelem

Hasiči posléze podle stop dorazili až do nedaleké obydlené oblasti. Jedna osoba prohlásila, že se bavila s majitelem dronu. Ten potvrdil, že dron neočekávaně přistál na ledě. Společně s kamarádem se v úterý večer snažili o jeho záchranu, avšak led byl příliš tenký.

Jakmile byl majitel dronu vypátrán, předali mu záchranáři onen dron. Celý příběh má tedy šťastný konec až na to, že bylo místním zakázáno létání s drony nad rybníkem.

Zdroj: bostonglobe.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse