Muž sestřelil dron letící nad svým pozemkem

| Petr Minařík

Muž z Kentucky byl zatčen poté, co brokovnicí sestřelil dron s kamerou, který letěl nad jeho pozemkem. Byl obviněn z trestného činu a zadržen policií.

Merideth se svými zbraněmi | Zdroj: facebook.com - William H. Merideth

Merideth se svými zbraněmi | Zdroj: facebook.com – William H. Merideth

William H. Meredeth řekl policii, že ho jeho dcery volaly, aby se šel podívat, jak jim nad pozemkem léta dron s kamerou. I soused poblíž v rozhovoru pro lokální televizní stanici WDRB potvrdil, že viděl létat dron nad místem, kde se jeho šestnáctiletá dcera opalovala. “Myslím si, že byste měli mít na svém vlastním dvorku soukromí,” řekla.

Merideth říká, že popadl brokovnici a počkal, až uvidí dron letět nad jeho pozemkem. Ve chvíli, kdy se nad ním dron začal vznášet déle než pár sekund, sestřelil ho z oblohy.

Brzy přijel majitel dronu a došlo ke vzájemné konfrontaci. Dron stál údajně 45 tisíc korun a majitel se snažil pořídit záběry kamarádova domu.

“Čtyři chlapi za mnou přijeli a postavili se mi tváří v tvář, avšak byl jsem ozbrojen, takže si vše rozmysleli,” řekl Merideth webu Ars Technica. “Zeptali se mě, ‚Ty jsi ten pa*chant, co sestřelil můj dron?’ a já řekl ‘Ano, jsem.’ Měl jsem u sebe 40 mm Glock, a když se ke mně začali blížit, řekl jsem jim: ‘Pokud překročíte můj chodník, bude se znovu střílet.’”

Merideth řekl, že se za své činy nebude omlouvat a argumentuje tím, že jednoduše jednal v právu při hájení soukromí své rodiny.

“Víte, když jste na svém vlastním pozemku ohraničeném 1,8 m vysokým plotem, očekáváte soukromí,” řekl stanici WDRB. “Nevíme, zda se díval na dívky. Nevíme, jestli hledal něco, co ukrást. Pro mě to je to samé jako vloupání.”

Merideth prohlásil, že mnoho lidí, se kterými mluvil – včetně policistů a vězeňského dozorce – souhlasilo s jeho činem. Merideth nyní doufá, že se stanoví nová pravidla proti majitelům dronů, která budou řešit tento problém.

Zdroj: petapixel.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse