Nizozemská vláda úspěšně využívá drony k řízení dopravy

| Petr Minařík

Dron Altura Zenith byl využit k řízení dopravy a poskytování informací z festivalu “Concert at Sea” v nizozemské provincii Zeeland. Tyto informace byly v reálném čase přenášeny do ministerstva infrastruktury a životního prostředí.

Dron Altura Zenith ATX 8 využívaný k řízení dopravy | Zdroj: aerialtronics.com

Dron Altura Zenith ATX 8 využívaný k řízení dopravy | Zdroj: aerialtronics.com

Nizozemské ministerstvo infrastruktury a životního prostředí využilo tři drony ALtura Zenith ATX 8, aby řídilo dopravu, která proudila do a z festivalu “Concert at Sea“ v Zeelandu. Drony monitorovaly oblast velkou okolo 30 km čtverečních a byly podporovány silným bezdrátovým spojením poskytnutým od firmy T-Mobile.

Drony jako pomocníci v dopravě

Drony, řízeny nizozemskou společností OmniworkX, byly nasazeny, aby se získaly lepší informace o dopravních zácpách během festivalu, který přilákal více než 80 tisíc lidí. Koordinátoři dopravy využili živé snímky z kamer, aby přesměrovali dopravu na rychlejší nebo volnější cesty.

Gertske de Bruijn, z ministerstva infrastruktury a životního prostředí, řekl: “Tato přidaná hodnota díky dronům je obrovská. S živými záběry, které nám drony posílají, můžeme omezit tvorbu hustého provozu, rychleji vyřešit nehody a nabídnout informace o dopravě v reálném čase.”

“S informacemi poskytnutými drony bychom mohli efektivněji a přímo řídit dopravu a silniční inspektory, přímo otevírat pruhy pro větší provoz nebo přesměrovávat dopravu. Mnoho cest, které vedou na a z festivalu, nedisponují kamerami, jež by poskytovaly informace o provozu.”

Drony Zenith využívají i v Belgii nebo Norsku

Belgická policie MidLim již používá dron Altura Zenith, aby doplnila svoje operace v regionu Limburg. Chválí si Zenith díky jeho spolehlivosti, stabilitě a všestrannosti po nasazení více než v 70 akcích od hledání pohřešovaných osob přes řízení dopravy po zvládání davu.

Policejní náčelník Frank Mulleners, který vede nový inovativní projekt v Limburgu, vysvětlil, že jsou bezpilotní letouny “multifunkční”. “Můžeme je využít pro detektivní práci, správu veřejného pořádku, letecké snímkování a při hledání pohřešovaných osob,” řekl. Vysvětlil, že existují významné časové a finanční výhody využití dronů v poli. “Můžeme reagovat velmi rychle a nemusíme čekat na helikoptéru, abychom mohli začít naši práci. Cena dronů je s helikoptérou nesrovnatelná.”

Dron Zenith začala testovat také nizozemská, požární služba. Mimo jiné je Zenith využíván také v Norsku pro pátrací a záchranné mise. Společnost T-Mobile se stala prvním evropským poskytovatelem, který převzal dodávku dronů Zenith od Aerialtronics pro inspekce vysílacích věží.

 

 

Zdroj: droneblog.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, UAV, Oktokoptéra

Komentáře (0)Vstup do diskuse