FAA zvažuje nová pravidla pro registrace dronů

| Petr Minařík

Federální letecká správa (FAA) zvažuje, že zavede nová pravidla pro majitele dronů. Ti by museli zaregistrovat svůj dron hned při koupi. Usnadnilo by to vystopovat ty piloty, kteří nějakým způsobem poruší pravidla FAA.

Ilustrační foto | Zdroj: dji.com

Ilustrační foto | Zdroj: dji.com

Anthony Foxx z ministerstva dopravy řekl: “Tato pravidla by poskytla alespoň nějakou možnost vystopovat majitele dronů, kteří porušili pravidla FAA. Je to zatím jeden příklad věcí, které zkoumáme.”

V současné době jsou drony považovány za hobby letouny a tím pádem jsou osvobozeny od registrace. Výška jejich letu je totiž regulacemi FAA omezena na maximálních 150 metrů. V některých případech si však piloti dronů z pravidel nic nedělají a porušují tyto regulace. O jednom z takových příkladů jsme vás jižinformovali.

“FAA potřebuje schopnost nastavit jasná pravidla, kdy a kde mohou majitelé dronů létat. To však po výrobcích vyžaduje, aby instalovali základní technologická opatření a zajistili, že zákazníci obdrží bezpečné informace,” řekla senátorka Spojených států Dianne Feinstein, která představila návrh zákona pro regulaci dronů. Téměř ztrojnásobení setkání dronů s letadly oproti minulému roku, “by mělo znít na poplach”, řekla.

V prohlášení pro CBS volá Brian Wynne, prezident a výkonný ředitel Mezinárodního sdružení pro systémy bezpilotních vozidel (AUVSI), po lepším vymáhání stávajících pravidel.

“Bezpilotní systémy (UAS) by neměly létat blízko letišť, letadel s posádkou nebo nad 150 metrů,” řekl. “Jsou to rozumné zásady, avšak mnoho nových nadšenců UAS si nedá tu práci, aby pochopili, kde mohou a kde nesmějí létat. Jakýkoliv jednotlivec, který zneužívá technologii bezpilotních systémů nebo ji využívá neopatrně a bezohledně, by měl být zodpovědný. FAA potřebuje vymáhat stávající pravidla, pokud UAS ohrozí letadla s posádkou nebo lidi na zemi.”

Článek o zásadách bezpečného letu si můžete přečíst zde.

Zdroj: cbsnews.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse