Společnost Cyberhawk startuje novou službu - inspekce větrných elektráren

| Petr Minařík

Cyberhawk Innovations, světový lídr využívající drony v leteckých inspekcích a průzkumech, má za sebou velmi úspěšný rok, hlavně co se sektoru s obnovitelnými energiemi týče. Rozhodl se tedy pro zavedení nové služby – inspekci větrných elektráren pomocí dronu.

Společnost Cyberhawk startuje novou službu - inspekce větrných elektráren | Zdroj: pixabay.com

Společnost Cyberhawk startuje novou službu – inspekce větrných elektráren | Zdroj: pixabay.com

Odstartování této služby je skokovou změnou pro operace v této oblasti. Kombinuje inženýrskou odbornost s vysoce kvalifikovanými skupinami pilotů, prvotřídním inspekčním centrem, technikami měřící vady a software pro správu aktiv založený na cloudu zvaný iHAWK.

Výhody použití dronů

Mezi výhody použití dronů v tomto sektoru patří zejména:

  • razantně zvýšená bezpečnost snížením potřeby pracovat ve výškách
  • rychlost inspekcí je 3x až 4x vyšší než u klasických inspekcí
  • výsledky jsou dodány jak standardní zprávou tak pomocí software iHAWK

Software iHAWK umožňuje klientům vidět stav celých větrných farem na první pohled. Program totiž barevně zvýrazní veškeré vady na listech větrných elektráren. iHawk také nabízí možnost různých třídění, srovnání a zobrazení fotografií.

Obrovské zlepšení efektivity, které drony nabízí, ilustroval i nedávný projekt. Jeden tým Cyberhawku provedl více než 30 inspekcí větrných turbín za méně než dva týdny. Průměrný čas na jednu turbínu tedy činil 2-3 hodiny, což je výrazné zlepšení.

Cyberhawk – vůdce na poli inspekcí pomocí dronů

Společnost Cyberhawk má bohaté zkušenosti s inspekcemi hlavně díky průmyslům s ropou a zemním plynem, železnicím a odvětvím veřejných služeb. Výhodou jsou také vysoce kvalifikovaní a zkušení inženýři. Jelikož Cyberhawk využívá pouze svoje lidi, odpadá nutnost najímat zaměstnance třetích stran, čímž se razantně snižují náklady.

Craig Roberts, výkonný ředitel společnosti Cyberhawk, řekl: “Naše služba inspekce větrných turbín kombinuje rozsáhlé zkušenosti z kontrol v oblasti obnovitelných zdrojů energie, které jsme získali náborem klíčových zaměstnanců a roků strávených inspekcemi stožárů a vývoje našeho řešení pro inspekci větrných turbín.”

“Výhody použití dronů je snadné si uvědomit. Technici musí pouze přijet k turbíně, která si vyžaduje pozornost, a vyletět s dronem. V mnoha případech je tak zcela eliminována potřeba na turbíny šplhat.”

“Drony mají obrovský potenciál, jelikož jsou s nimi inspekce rychlejší a levnější.”

Zdroj: asctec.de

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse