Příběhy DJI 6. díl – Úžasná portugalská krajina pohledem dronu

| Petr Minařík

„Mám radost z toho, že žiji na vesnici zvané Mortágua v Portugalsku. Je zde fascinující příroda, husté zalesnění a je tu i obrovský vodní rezervoár. Toto místo má dlouhou historii, dříve to bylo obrovské jezero, potom byla odstraněna část hráze a jezero ustoupilo. Dnes zde stojí vesnice Mortágua. Místo je obklopeno horami, které z něj dělají přírodní ráj.

Úžasná portugalská krajina pohledem dronu | Zdroj: video

Úžasná portugalská krajina pohledem dronu | Zdroj: video

Problém je v tom, že je tato oblast neznámá. Sice kolem vesnice vede hlavní silnice, ale lidé toto místo nenavštěvují.

Můj příběh je zároveň i povinností ukázat lidem tato překrásná místa. Existuje tu společnost, která používá hexakoptéru F550 s Naza-M V2 systémem. Firma mi dala povolení použít jejich dron a udělat nějaké experimenty s videem. Takže jsem si ho vypůjčil, natočil některá z těchto míst a zveřejnil krátký experimentální film.

Avšak měl jsem dva problémy, nevěděl jsem, jak dlouho budu moct dron používat a bál jsem se riskovat (protože nebyl můj). I přesto se mi podařilo natočit toto video, které bylo pouhým experimentem a doufám, že se mi časem podaří vytvořit i oficiální video z této oblasti. Už teď mám dlouhý seznam míst, která bych chtěl natočit.

Vitor Neves“

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse