První mezinárodní filmový festival dronů

| Petr Minařík

První mezinárodní filmový festival dronů, tedy “Flying Robot International Film Festival” (FRiFF), se bude konat 19. listopadu v San Franciscu a představí to nejlepší z kinematografie dronů.

Logo Flying Robot International Film Festival | Zdroj: friff.co

Logo Flying Robot International Film Festival | Zdroj: friff.co

Aby mohl být využit plný potenciál bezpilotních letounů a jejich pilotů, bude se hodnotit 6 různých kategorií. Kategorie “Drony pro dobro” se například zaměřuje na to, ukázat drony z té lepší stránky a přesvědčit lidi, že drony nejsou tak špatné, jak si někteří z nás myslí. I sám organizátor Eddie Codel říká: “Mnoho lidí pouze předpokládá to nejhorší. Doufám, že s kategorií Drony pro dobro nabídneme jiný příběh, proč bychom měli opatrně zvažovat, zda drony vůbec zakazovat.”

Mezi další kategorie, které bude festival obsahovat, patří kinematografie, letecké sporty, “LOL WTF”, studentský film a “Zvládl jsem to!”. Poslední zmiňovaná kategorie je především pro nadšence, kteří si vše vyrábí sami a postavili si i svůj vlastní dron. Tato kategorie nevyžaduje video z postaveného dronu, avšak spíše záznam z procesu stavby.

Ve snaze podpořit soutěžící a publikum, budou zachovány nízké ceny. Za video do soutěže bude nutné zaplatit 5$ (120 Kč) a za vstupné na festival 15$ (360 Kč). Ve studentské kategorii je vše bez poplatků.

V březnu tohoto roku se konal jeden menší, avšak vůbec první filmový festival “New York City Drone Film Festival” (NYCDFF). Ten debutoval v divadle Directors Guild Theatre. V publiku sedělo přes 400 lidí, každopádně nutno podotknout, že festival byl otevřen pouze pro lokální záznamy.

FRiFF bude otevřen pro videa z celého světa. Cílem FRiFF totiž je stát se mezinárodním filmovým festivalem slavným tak, jako je ten v Cannes, avšak v kategorii dronů.

Vítězné video z NYCDFF v kategorii Showreel:

 

 

Více informací o FRiFF se dozvíte zde.

Zdroj: droneblog.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, video z dronu

Komentáře (0)Vstup do diskuse