RISER - dron pro inspekce a kontroly

| Petr Minařík

Čas potřebný k inspekci budov, letounů nebo dalších rozměrných neživých objektů byl dramatický snížen použitím nového dronu RISER.

Inspekční dron RISER | Zdroj: suasnews.com

RISER – dron pro inspekce a kontroly | Zdroj: suasnews.com

Vývojáři dronů Blue Bear Systems se spojili se specialisty na snímaní Createc, aby vytvořili inspekční dron RISER.

Poslední měsíce zkoumal inspekční systém RISER letoun easyJet A320, loď HMS Diamond a dokonce i budovu ve finančním centru Canary Wharf, kde zkoumal potenciální poškození vlivem všeobecného opotřebení.

Výhoda spočívá nejen v rychlosti

Technický ředitel firmy Blue Bear, doktor Ian Cowling řekl: “V závislosti na velikosti, zabere dronu RISER kolem 20 minut prozkoumat objekt a zvýraznit nepatrné poškození, což by manuálně zabralo hodiny. To společnostem ušetří čas, peníze a garantuje jim to, že je jejich aktivum v nejlepší možné kondici.”

Dodal, že schopnost dronů vyhnout se překážkám, která zabraňuje možnému zásahu nebo kontaktu s kontrolovaným objektem, a také Geo-fencing zajišťují, že se RISER neodchýlí z přednastavené trasy.

“RISER létá průměrně jeden metr od zkoumaného objektu, analyzuje a zpracovává jakákoliv poškození, zatímco vytváří 3D obraz světu kolem sebe.”

V roce 2012 byl inspekční systém RISER produkován za podpory grantu v hodnotě 30 tisíc britských liber (asi 1,1 mil. Kč), který firmy dostaly od INNOVATE UK, s cílem vytvořit produkt, který by mohl kontrolovat statické objekty, zatímco by byl schopen identifikovat radiaci.

Díky přísnému testování se podařilo dosáhnout toho, že RISER nyní disponuje optimální funkčností.

Společnosti v následujících 18 měsících plánují vydat širší produktovou řadu.

 

 

Simulaci kontroly easyJetu můžete vidět na následujícím videu.

 

 

Zdroj: bedfordtoday.co.uk

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse