Singapurská pošta SingPost otestovala doručování pomocí dronů

| Petr Minařík

Singapurská pošta doručila balík obsahující dopis a tričko pomocí dronu, který ověřil příjemce, a doručil jej na místo, kam si adresát žádal.

Singapurská pošta SignPost otestovala doručování pomocí dronů | Zdroj: facebook.com - SignPost

Singapurská pošta SignPost otestovala doručování pomocí dronů | Zdroj: facebook.com – SignPost

Celý test zabral asi 5 minut. Dron letěl z místa vzletu na místo doručení asi 2 kilometry ve výšce okolo 45 metrů. Tento test je součástí strategie singapurské pošty SignPost nastolit sebe sama jako poskytovatele podobných služeb. Pošta však zatím nesdělila žádné informace o tom, kdy chce doručování pomocí dronů udělat komerční.

“SignPost vyvinula bezpeční autentifikační systém a aplikaci pro uživatele, aby se ujistila, že bude balík doručen do správných rukou,” řekl Bernadr Leong, vedoucí digitálních služeb SignPost. “Uživatelé si budou schopni pomocí aplikace vybrat preferované datum a čas dodávky,” dodal.

Singapur umožňuje létání s drony, avšak vyžaduje, měl majitel povolení jak pro řízení dronu tak pro specifický druh využití.

Dron použitý pro test byl vytvořen agenturou pro informační a komunikační technologie Infocomm Development Authority of Singapore. Dronem byla open-source platforma od Steadidrone, která unese až 0,5 kg přidané zátěže na vzdálenost 2,3 kilometrů.

Podle SignPost bylo cílem letu otestovat technologii a bezpečnost.

 

 

Zdroj: pcworld.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, Doručení dronem

Komentáře (0)Vstup do diskuse