Moje začátky s drony – proč si pořídit dron?

| Igor Vlahovič

V listopadu 2013 mi v hlavě začala pracovat myšlenka. Pořizovat záběry shora na jedoucí RC modely aut při závodech a podobných akcích. Začal jsem hledat na internetu možnosti a vůbec jsem tomuto tématu nerozuměl.
Nakonec jsem si našel, že nejlepší je multicoptéra. Údajně sama letí, visí ve vzduchu a člověk jen točí. Ale vůbec jsem nevěděl jaký typ a už vůbec ne, jakou kameru to má mít apod. Doma jsem měl kompaktní fotoaparát Panasonic TZ-30, který vážil cca 200g. Začal jsem uvažovat o jeho použití na nějaké multicoptéře.

Dron DJI F300

Dron DJI Phantom F300 | Zdroj: dji.com

Navštívil jsem proto v Brně modelářství, kde mi byl nabídnout model DJI Phantom F300. Mé požadavky splňovala. Unese více jak 200g, nemusím mít kameru GoPro HERO3, pro kterou se dodával v sadě plastový držák. Doba letu cca 9 minut. Po chvíli uvažování jsem jej zakoupil. Avšak nedostal jsem žádné podrobné informace. Pouze český manuál.

Začínám s DJI F300

Když jsem doma vybalil model z krabice, hned jsem šel model kompletovat. Bylo potřeba připevnit podvozek s kompasem, vrtule a nabít baterii. Do této doby to bylo jednoduché. Dokonce i vrtule jsem nasadil správně. Bylo možné je prohodit a pak by coptéra neletěla. Ale já to zvládl. Horší už bylo dostat model do vzduchu.

Manuál, byť v českém jazyce, nebyl pro mě v některých místech zcela srozumitelný. A tak mi trvalo dost dlouho, než jsem pochopil příkaz ke startu a zastavení motorů. A před tím jsem bojoval s kalibrací kompasu, byl jsem zmaten ze signalizace diod.

Dokonce jsem jednu chvíli rozdělal i vysílač a vyjmul aretační pružinu na plynu. Abych později zjistil, že je to nepohodlné a model není schopen na neutrální polohu držet výšku.

Nakonec se mi podařilo dostat coptéru do vzduchu. A tím začala moje historie s testováním multicoptér DJI Phantom. Tedy v tuto chvíli ještě nešlo o testování modelů, ale časem jsem dostal možnost testovat novinky v tomto typu DJI multicoptér .

V dalším článku vám popíši podrobněji složení dronu DJI Phantom F300.

Seznam všech článků série:

Moje začátky s drony – proč si pořídit dron?
Moje začátky s drony – DJI F300, 1. část
Moje začátky s drony – DJI F300, 2. část
Moje začátky s drony – Phantom 2
Moje začátky s drony – první test s Phantom 2

Komentáře (0)Vstup do diskuse