Školení létání s dronem DJI F309 Phantom 2

| Igor Vlahovič

V dnešní době, kdy na trh přišla řada dronů DJI Phantom 3, se ještě stále prodávají drony DJI Phantom 2. Konkrétně i typ DJI F309 Phantom 2 s H4-3D gimbalem.

Kvadrokoptéra DJI F309 Phantom 2 | Zdroj: dji.com

Kvadrokoptéra DJI F309 Phantom 2 | Zdroj: dji.com

Pán, kterého jsem školil, si jej zakoupil za 20 000 Kč. A co získal? Nic. Protože nemá kameru GoPro HERO 4, náhled ani telemetrii. Takže pokud by chtěl tento set vybavit do plné parády, musel by investovat cca dalších 22 000 Kč. To už vychází na více než  40 000 Kč.

Drony řady Phantom 2 se nevyplatí

Pokud by si koupil nejvyšší řadu DJI Phantom 3 Professional, dostal by se pod 40 000 Kč a měl by dron s HD náhledem, 4K kamerou, 3osým závěsem a všemi možnými funkcemi, což u řady F309 nikdy mít nebude.

Ale prodávající se zřejmě potřeboval zbavit starých zásob, a tak upřednostnil nabídku tohoto kusu. Přitom v současné době by pán mohl mít jen „obyčejného“ DJI Phantom 3 Standard za 16 000 Kč a opět RTF řešení.

Bohužel se na můj web dostal až po koupi, a poté mne žádal o proškolení. Tak jsem mu jej samozřejmě poskytl. Krátkou ukázku ze školení můžete vidět na videu níže.

 

 

Majiteli jsem doporučil nechat si tento stroj pro naučení, prodat gimbal a zakoupit řadu Phantom 3 dle finančních možností.

V dnešní době řada Phantom 2 pomalu dosluhuje. Možná se časem budou hůře shánět i náhradní díly. Vývoj jde rychle kupředu a nedivil bych se, že se brzy objeví DJI Phantom 4.

Komentáře (2)Vstup do diskuse