Slovenský startup láká na originální závody dronů

| Petr Minařík

Sada Drone n Base je hra pro všechny nadšence do létání s drony. Zjednodušeně řečeno se jedná o závodní hru, kdy pomocí mobilního zařízení ovládáte dron a snažíte se jako první dostat do cíle. Zní to jako FPV závodění? Tak trochu ano, avšak trať Drone n Base obsahuje různé záchytné body, zrychlení a zrádnosti, které váš dron ze závodění mohou dokonce vyřadit.

První hra svého druhu vyvinutá na Slovensku | Zdroj: dronenbase.com

První hra svého druhu vyvinutá na Slovensku | Zdroj: dronenbase.com

První hra svého druhu na světě

Hru Drone n Base může hrát dohromady až 8 hráčů a je jen na nich, jakou závodní dráhu si postaví. Pokud si chtějí trasu ztížit, mohou do ní přidat různé překážky, kterým se budou v průběhu závodění vyhýbat.

Base, což v překladu znamená báze či základna, je jedním z hlavních prvků, které odlišují FPV závodění a tuto hru. Každá z těchto bází (na obrázku níže) má svou funkci. Některá váš dron po průletu zrychlí, jiná jej naopak může úplně vyřadit.

Obsah balení Drone n Base | Zdroj: dronenbase.com

Obsah balení Drone n Base | Zdroj: dronenbase.com

Tato zařízení fungují na principu infračerveného světla. Ve videu dole jsou sice vidět lasery, ale ty do něj byly přidány pouze pro lustraci.

Možnou nevýhodou hry může být fakt, že je navržena pouze pro použití uvnitř. Venku nemusí technologie fungovat zcela korektně.

Technické specifikace dronu

Rozměry: 38 x 84 x 94 mm

Hmotnost: 33 g

Baterie: 350 mAh Li-Pol 1c

Doba letu: až 7 minut

Dosah: 30 metrů

Konektivita: Bluetooth 4.0

Jak hra probíhá můžete vidět na následujícím videu.

 

 

Odhadovaná cena balení pro jednoho hráče činí 5400 Kč. Pokud však využijete slevy, která platí pouze do konce kampaně na Indiegogo, může být hra vaše za 4000 Kč.

Zdroj: dronenbase.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse