Yuneec představil hexakoptéru H920

| Petr Minařík

Společnost Yuneec International oficiálně představila hexakoptéru H920 a gimbal CGO4 na veletrhu InterDrone 2015. Tornado H920 je prvním produktem z velmi očekávané série Tornado. Jedná se o platformu pro letecké snímkování a natáčení určenou především pro profesionály.

Hexakoptéra Yuneec Tornado H920 | Zdroj: Yuneec.com

Hexakoptéra Yuneec Tornado H920 | Zdroj: Yuneec.com

Vlastnosti

Rám hexakoptéry Tornado H920 je vyroben z karbonového vlákna. H920 dále nabídne zatahovací podvozek, skládací ramena a 5 motorový záchranný mód. Doba letu se 3 bateriemi může být až 42 minut (v závislosti na přidané zátěži).

H920 disponuje několika chytrými funkcemi, které zajišťují bezpečnost a snadné použití. Jedná se například o Return Home, automatické vzlétnutí/přistání a bezpečnostní mód při poruše jednoho z motorů. Pokud tedy nastane situace, kdy vysadí jeden z motorů, s hexakoptérou bude stále možné letět a bezpečně přistát.

“Hexakoptéra Tornado H920 byla speciálně vyvinuta pro profesionální fotografy. Je perfektním řešením ve vícero oblastech,” řekl Tian Yu, výkonný ředitel Yuneec. “Profesionální fotografové dostanou odolný nástroj, který jim pomůže při pracovních příležitostech, jako například inspekce a projektové mapování. Nadšenci si naopak užijí natáčení všeho druhu od svateb, přes narozeniny, až po sportovní události.”

24-kanálové ovládání ST24 běží na OS Android a nabízí 7 palcový dotykový displej, který zobrazuje telemetrická data a zabudovaný letový simulátor. Jeho dosah činí 2 km. Zákazníci jistě ocení také GPS přijímač, který patří k nejlepším na trhu.

Tornado H920 je kompatibilní s různými nejnovějšími kamerami. Jednou z takových kamer je například Panasonic GH4. Samozřejmostí je stabilizace pomocí gimbalu GB603.

  • Rozměry: 797 x 920 x 461 mm
  • Vrtule: 440 mm
  • Váha (s gimbalem GB603, kamerou GH4 a baterií): 5000 g
  • Baterie: Li-Pol, 6-článková
  • Maximální letová výška: 1000 m

Hexakoptéra H920 bude v RTF verzi stát 120 tisíc Kč. Balení neobsahuje příslušenství pro kameru. Více informací naleznete na yuneec.com.

 

 

Zdroj: droneblog.com

Komentáře (2)Vstup do diskuse