Bezpečnostní dron Galileo Alpha

| Petr Minařík

Alpha je autonomní dron (kvadrokoptéra), který se dá bezdrátově nabíjet. Doručuje video, audio a 3D mapy přímo do vašeho mobilního zařízení. Na serveru Indiegogo byla rozběhnuta kampaň pro její financování a další vývoj.

Bezpečnostní dron Galileo Alpha | Zdroj: indiegogo.com

Bezpečnostní dron Galileo Alpha | Zdroj: indiegogo.com

Jak to funguje?

Když Alpha zaregustruje vetřelce, upozorní vás (případně vaši bezpečnostní agenturu) na to pomocí aplikace pro iOS/Android, následně autonomně vzletí a vše prověří. Díky aplikaci poté můžete vidět záběry přímo z dronu.

V případě, že se objeví nějaký narušitel, Alpha začne blikat a přehrávat zprávu, aby vetřelce vystrašila. Zprávu můžete nahrát pomocí aplikace. Jakmile narušitel uteče, dron se autonomně vrátí na nabíjecí stanici.

Tento dron byl navržen tak, aby poskytoval neomezené úhly pohledu a rychlou reakci na nepříjemné situace, jako je například vniknutí zloděje.

Autonomní let a senzory

Autonomní let u dronu Alpha je kombinací systémů LiDAR kamery a GPS. O zachycování pohybu se poté starají senzory Galileo, které jsou rozmístěny okolo vašeho majetku případně místa, které chcete chránit. Jakmile tyto senzory zaznamenají pohyb, kvadrokoptéra Alpha se na toto místo autonomně vydá.

Senzor Galileo | Zdroj: indiegogo.com

Senzor Galileo | Zdroj: indiegogo.com

Alpha obsahuje také 20 infračervených LED senzorů, které slouží jako polohovací systém. Díky němu je dron schopen identifikovat například nabíjecí stanici (viz níže).

Nabíjení

Nabíjení dronu je zajištěno pomocí nabíjecí stanice, která funguje na technologii Qi. Obsahuje 16 vysílačů, jež vysílají energii do 2 přijímačů umístěných v dronu.

Výhodou stanice je také 16 magnetů, které se starají o snadnější přistání Alphy a její udržení na místě.

Jelikož je Alpha vybavena infračervenou kamerou, nemusíte se obávat, že by byla v noci slepá. Její funkčnost je tedy zachována i za tmy. Záběry během dne poskytuje 1080p kamera.

Revoluční systém PulsedLight

Alpha je jako vůbec první dron vybaven systémem PulsedLight. Tato technologie umožňuje Alphě vnímat okolí s nebývalou přesností.

3D mapa vytvořená systémem LiDAR | Zdroj: indiegogo.com

3D mapa vytvořená systémem LiDAR | Zdroj: indiegogo.com

Systém také dokáže sestrojovat 3D mapy, čímž vytváří chytré prostředí pro dron. Dle výrobců bude v budoucnu naprosto normální, že si situace přehrajete ve 3D a vysledujete tak pachatele.

Technické specifikace

  • Rozměry: 195 x 130 x 150 mm
  • Hmotnost: 700 g
  • Doba letu: asi 20 minut
  • Baterie: 3-článková o kapacitě 1000 mAh, 25c
  • Dosah: zhruba 120 m

Mimo výše uvedené informace se s Aplhou dá létat i rekreačně. Můžete pořizovat foto/video a 3D LiDAR skeny. Doba bezdrátového nabíjení se pohybuje okolo 4 hodin. Pro rychlejší nabití však lze využít i standardní nabíječku.

 

 

Cena verze Alpha Home Security (dron Alpha + nabíjecí stanice) je odhadnuta na zhruba 17 500 Kč.

Zdroj: indiegogo.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse