Držák pro tablet na vysílači P2V+

| Igor Vlahovič

Sledování náhledu na mobilním telefonu u Phantom 2 Vision+ nebo Vision, kde není HD náhled jako u vyšší řady Phantom 3, je zejména na přímém slunci docela problém. Světelnost malého displeje je mnohdy nedostačující.  Přehlednost na něm také není zrovna ideální.

Doposud jsem pro přenos obrazu z Phantoma používal pouze telefon Asus Zenfone 5. Rozhodl jsem se otestovat tablet Acer Iconia 7, který jsem si vybral dle parametrů tak, aby i za krásného dne bylo lépe vidět na display, a to i bez stínítka.

Tablet má HD rozlišení, IPS display, vysokou svítivost a slušný kontrast. Navíc má procesor Intel 1,6 GHZ, 1GB RAM a velikost displeje 7 palců.

Uchycení tabletu k vysílači

Nejprve však musíte nějakým způsobem tablet této velikosti uchytit na vysílač. Do klasického držáku se bohužel již nevleze. Proto jsem zakoupil držák pro tablety do automobilu. Použil jsem však pouze samotný držák se šroubkem a maticí.

Do plastového držáku jsem vyvrtal otvor přesně na průměr šroubku.

Dírka vyvrtaná na držák pro tablet | Zdroj: droncentrum

Dírka vyvrtaná na držák pro tablet | Zdroj: droncentrum

Poté jsem nasadil držák pro tablet do otvoru.

V tuto chvíli ještě nezajištěný držák pro tablet | Zdroj: droncentrum

V tuto chvíli ještě nezajištěný držák pro tablet | Zdroj: droncentrum

Držák jsem zajistil matkou, a aby nevypadávala, přilepil jsem ji sekundovým lepidlem.

Držák zajištěný matkou | Zdroj: droncentrum

Držák zajištěný matkou | Zdroj: droncentrum

Následně stačí řádně dotáhnout matici a vše pevně drží na svém místě. Držák pro tablet je roztahovací až do velikosti 9 palců. Moje velikost 7 si vyžádala instalaci pryže jako výplně.

Ostrý test držáku

Držák byl připraven k testu. Ten byl proveden ještě týž den a musím uznat, že i na slunci byl obraz vidět mnohem lépe. Práce při natáčení a focení je pak pohodlnější i bez sluneční clony.

Dokonce jsem nastavil rozlišení 640 x 480 při 30 FPS. Obraz se netrhal a dal se použít.

Výhodou je, že aplikace Litchi pro DJI Phantom a nebo i DJI Vision naběhnou na celou obrazovku, čímž se zajistí lepší náhled. Na tabletu s malým rozlišením se aplikace neumí přizpůsobit a je v podstatě ve stejné velikosti. To mne postihlo u tabletu Vonino HD Black 7 palců.

Na posledním obrázku vidíte reálnost náhledu.

Držák pro tablet s připevněným tabletem | Zdroj: droncentrum

Držák pro tablet s připevněným tabletem | Zdroj: droncentrum

Kategorie: Články

Štítky: Drony, UAV, Dron, DJI Phantom

Komentáře (0)Vstup do diskuse