Intel odkoupil Ascending Technologies

| Petr Minařík

Počítačový gigant Intel to s drony myslí vážně. Není to tak dávno, kdyzainvestoval do čínského výrobce dronů Yuneec. Teď odkoupil dalšího velkého hráče v oblasti dronů, německou firmu Ascending Technologies.

Logo společnosti Intel nakreslené dronem | Zdroj: video

Logo společnosti Intel nakreslené dronem | Zdroj: video

Dle Intelu mají drony velký potenciál v mnoha oblastech (od doručování přes inspekce po využití při krizových situacích). Existuje zde také velký prostor, co se týče jejich zdokonalování. Intel chce posunout umělou inteligenci, komunikaci, senzory a cloudovou technologii na novou úroveň. Jednoduše se tak bude snažit o to, udělat drony chytřejší a propojenější.

Odkoupení Ascending Technologies a plány do budoucna

Intel spolupracoval s firmou Ascending Technologies již nějakou dobu. Definitivní podepsání dohody o odkoupení však přišlo teprve před pár dny. Společnost Ascending Technologies je známá především velmi vysokou inteligencí svých dronů, její drony jsou totiž vybaveny autopiloty a algoritmy.

Dle Intelu nyní bude nyní probíhat snaha o zkombinování toho nejlepšího z technologií Ascending Technologies s Intel RealSense (schopnost hloubkového snímání v reálném čase). Dohromady by tyto technologie mohly vylepšit bezpečnost dronů – zajistily by totiž schopnost vyhnutí se překážkám a kolizím.

Co se týče zákazníků Ascending Technologies, ti se nemusí obávat, že by si nemohly drony od Ascending Technologies pořídit. Intel totiž bude i nadále podporovat prodeje současných produktů, jako je například dron Falcon 8. Zároveň však bude probíhat také vývoj nové technologie pro vědomé létání dronů v prostředí. Jinými slony, drony budou vědět, kde se v daném prostoru pohybují.

 

 

Jak bude spojení těchto dvou jedniček v oboru prospěšné, uvidíme v následujícím roce.

Zdroj: blogs.intel.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse