Blu - kvadrokoptéra do kapsy

| Petr Minařík

Už jsme slyšeli o pár kvadrokoptérách, které se vám vlezou do kapsy. Patří mezi ně například Anura nebo LRP H 4 Gravit Nano. V podobném duchu jako Anura, byla vytvořena i kvadrokoptéra Blu.

Kvadrokoptéra Blu v rozloženém stavu | Zdroj: mydroidworx.org

Kvadrokoptéra Blu v rozloženém stavu | Zdroj: mydroidworx.org

Vlastnosti

Blu nabízí HD kameru, která natáčí video v rozlišení 1080p (při 60 FPS) a fotí 12 Mpix fotografie. To vše ukládá na 4 GB MicroSD kartu. Blu je vybavena také kamerou s nízkým rozlišením pro streamování videa do uživatelova mobilního zařízení. O stabilizaci se stará GPS. Dalo by se říci, že výše napsané je už takový standard. Co však činí kvadrokoptéru Blu jedinečnou, je kombinace ultrasonických a infračervených dálkoměrů, které údajně umožní vyhnutí se překážkám při autonomním letu.

Složená kvadrokoptéra Blu | Zdroj: mydroidworx.org

Složená kvadrokoptéra Blu | Zdroj: mydroidworx.org

Autonomní let

Tyto autonomní letové módy zahrnují schopnost následovat předprogramovanou cestu pomocí bodů trasy. V případě nějakých potíží, jako je například ztráta signálu nebo nízký stav baterie, doletí kvadrokoptéra zpátky do startovního bodu. Samozřejmostí je také Follow Me mód. U něj mohou uživatelé upravovat vzdálenost, v jaké Blu poletí a navíc mohou nosit Bluetooth náramek, pokud u sebe nechtějí mít smartphone (například při lyžování, cyklistice atp.).

Blue poskytuje i manuální ovládání pomocí spárovaného iOS nebo Android zařízení. Jedno nabití 1000 mAh baterie by mělo umožnit až 15 minut letu.

Firma Droidworx, která se stará o výrobu, nyní přijímá předobjednávky. Cena kvadrokoptéry Blu je 12 tisíc Kč. Doručení je očekáváno na druhý týden v říjnu.

 

 

Zdroj: gizmag.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse