Nokia představila technologii pro řízení dopravy dronů

| Petr Minařík

Nokia představila nový, inovativní koncept systému pro řízení droní dopravy (UTM) určený pilotům a vládám. Systém by měl zajistit především větší bezpečnost pohybu dronů v letovém prostoru pomocí využití technologie LTE. Nokia svůj koncept představila při příležitosti konání akce “Drony pro dobro” ve Spojených arabských emirátech.

Dron s technologií pro řízení dopravy od Nokia | Zdroj: nokia.com

Celý systém Nokie funguje přes síť LTE. Drony jsou vybaveny LTE zařízeními, GPS a přístupovými moduly pro telemetrická data. Dle zprávy zveřejněné na webu Nokia, využívá systém také MEC (Mobile Edge Computing).

Začne se Nokia dronům více věnovat?

Joachim Wuilmet, šéf marketingu a komunikace pro střední východ a Afriku ve společnosti Nokia, prohlásil: “LTE umožňuje služby s vysokou propustností dat nejen telekomunikačnímu průmyslu, ale i jiným. Se zkušenostmi firmy Nokia v tomto oboru, se může díky systému UTM zlepšit bezpečnost při aplikacích dronů, jako součást vývoje chytrých měst ve Spojených arabských emirátech a po celém světě. Inovace Nokie jako je tato, jsou dobře sladěny s naší vizí expandovat možnosti lidské technologie v propojeném světě.”

Z prohlášení tedy plyne, že tento UTM systém není jen dalším k rokem k vylepšení bezpečnosti v oblacích, ale i krokem ke zdokonalování chytrých měst. Ta by totiž měla využívat drony ke “špinavé práci”. O takovýchto dronech jsme vás informovali již minulý rok.

Kromě výše uvedeného se dá očekávat další zájem společnosti Nokia, pokračovat ve vývoji a angažování se v oblasti dronů.

Zdroj: nokia.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse