Nové funkce kvadrokoptéry Solo

| Petr Minařík

Pamatujete si na kvadrokoptéru Solo z dílny americké firmy 3D Robotics? Zpočátku se na výrobce množily stížnosti, jelikož dron neuměl to, co bylo slibováno. Avšak tým vývojářů usilovně pracuje na tom, aby zákazníky přesvědčil o opaku. Na veletrhu spotřební elektroniky byly představeny nové funkce — bezpečnostní padák a 360° kamera — této chytré kvadrokoptéry.

Kvadrokoptéra 3DR Solo | Zdroj: 3drobotics.com

Kvadrokoptéra 3DR Solo | Zdroj: 3drobotics.com

Hardwarové novinky

Bezpečnostní padák

Co můžete dělat, pokud vám na dronu selžou motory? Možná se můžete začít modlit, aby dron dopadl do měkkého, nebo že jej stihnete chytit. Avšak tyto trable by vám měl alespoň z části ušetřit padák. Ten pro kvadrokoptéru Solo váží 250 gramů, takže ztratíte několik minut doby letu, na druhou stranu bude vaše investice alespoň lépe chráněna.

Kamera od Kodaku

Už teď je skvělé, když můžete vyletět s dronem do výšky a začít natáčet, ale jaké by to bylo s 360° kamerou? Kamera od firmy Kodak funguje na principu spojení obrazů ze dvou kamer (nahoře a dole) pomocí software. Software ze záběru také automaticky odstraní podvozkové nohy. Výsledkem je kompletní 360° obraz.

Dostupnost těchto dvou nových hardwarových vylepšení je slibována na rok 2016 (přesnější datum zatím není k dispozici).

Softwarové novinky

Co se softwarové stránky týče, kvadrokoptéra Solo patří k těm chytřejším dronům. Od začátku byla prezentována jako “chytrý dron”. Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas byla představena nová zajímavá funkce.

Multi-point cable cam

Viděli jste někdy záběry ze Skycam? Většinou se tyto kamery využívají například na stadionech při sportovních utkáních. Podobné záběry, avšak s větším počtem bodů, by zanedlouho měla simulovat i kvadrokoptéra Solo. Dobrou představu o této funkci si uděláte z videa níže. Softwarová aktualizace by měla vyjít do dvou měsíců.

Free Look

Další softwarovou novinkou je funkce Free Look (viz video). Free Look funguje tak, že nastavíte dron, aby následoval nějaký objekt (případně osobu). Po aktivaci Free Look však budete pomocí vysílače řídit kameru a ne samotný dron. Díky tomu se můžete soustředit výhradně na pořizování záběrů. Během letu bude možné provádět i menší úpravy v pozice dronu, jako je například ladění vzdálenosti, výšky, nebo úhlu, z jakého je objekt sledován.

 

 

Z propagačního videa to vypadá, že se opravdu máme na co těšit. Co na nové funkce říkáte vy? Napište nám do komentářů.

Zdroj: theverge.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse