Příběhy DJI 16. díl – Buddhistické chrámy v Thajsku

| Petr Minařík

„Šplhání po střechách chrámů je nebezpečná práce, takže když nás mniši požádali, abychom použili náš dron, skočili jsme do akce.

Pohled na chrám v Thajsku | Zdroj: dji.com - Drone Zone

Pohled na buddhistický chrám v Thajsku | Zdroj: dji.com – Drone Zone

Thajsko je známé díky svým chrámům, avšak málo kdo ví, že mniši musí šplhat po bambusových žebřících a střechách, kvůli pravidelným inspekcím střech.

Byli jsme v Thajsku na dovolené, když mě bratr (mimochodem mnich) mé manželky viděl létat s dronem DJI Phantom 2 Vision + nad tátovou farmou. Zeptal se mě, zda bych mohl natočit nějaké video jeho bývalého chrámu. Rádi jsme naskočili na korbu jeho dodávky a šli jsme do chrámu, abychom se setkali s mnichy.

Ti byli velice příjemní a užívali chvíle, kdy sledovali, jak létám se svojí kvadrokoptérou. V průběhu následujících pár dní jsme obletěli všech pět budov chrámů. Posléze jsem videa stáhl do svého notebooku a následně se všichni mniši shromáždili na poradu, aby diskutovali o opravách střech. Zprávy se z chrámu šířily velice rychle, takže jsme po zbytek našeho výletu v podstatě jenom jezdili natáčet dalších chrámy. Byla to ta nejlepší dovolená, jakou jsem kdy zažil. Už jsme na pořadníku na další tamní letní dovolenou.

Drone Zone“

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse