Test spojení, optiky a doby letu kvadrokoptéry Parrot Bebop

| Igor Vlahovič

Po delší době jsem opět otestoval kvadrokoptéru Parrot Bebop. Pořád jsem si lámal hlavu, proč dochází k přerušení spojení mezi modelem a vysílačem.

Test optiky kvadrokoptéry Parrot Bebop | Zdroj: droncentrum

Test optiky kvadrokoptéry Parrot Bebop | Zdroj: droncentrum

Dnes jsem však před lety udělal následující nastavení a model se ani jednou neodhlásil z řídícího signálu:

  • vypnul jsem automatický výběr sítě
  • před letem jsem zkalibroval geomagnetický senzor
  • maximální výška pro let byla 50 metrů
  • rychlost stoupání maximálně 1.5 m/s

Provedl jsem tři nezávislé lety v lomu Hády. Je známo, že je zde příjem satelitů horší.  I přes tento fakt Bebop držel pozici a ani díky mírnému vánku nedriftoval.

Kvalita záznamu

Horší už to bylo s kvalitou záznamu. Zaprvé optika potřebuje hodně světla. Je také velmi citlivá na světlo a protisvětlo. Když řídíte stroj mobilním telefonem, není možné naklápět kameru, v důsledku toho míří stále rovně. To při natáčení nedělá dobře, proti světlu je vše hned tmavé. Oprava: Kameru lze natáčet a to posuvem dvěma prsty (v módech „Joystick“ a „Normal“). V módu „ACE“ slouží pravý joystick pro ovládání kamery samotné.

Obraz jinak nikdy nevypadl, ale faktem je, že jsem létal blízko sebe. Ovladatelnost Bebopa přes virtuální ovladač je stále méně přesná a citlivá na rozdíl od Skycontrolleru.

Nastavení Wi-Fi tak, aby se nemohla automaticky měnit, se zřejmě vyplatilo. Vylétal jsem tři akumulátory za sebou a ani jednou se nepřerušil řídící signál. Buď to byla náhoda anebo je toto řešení dřívějších potíží.

Shrnutí letů

Jinak první let byl spíše pomalejšího pohybu a doba letu byla 10:28. Kamerka byla občas zapnutá a natáčela. Druhý let byl sportovnější a i zde jsem měl občas zapnutou kamerku. Doba letu byla v tomto případě 10:48. Třetí let proběhl bez natáčení, sportovním tempem – doba letu 11:34.

Doba letu s vypnutou kamerou | Zdroj: droncentrum

Doba letu s vypnutou kamerou | Zdroj: droncentrum

Je vidět, že pokud není kamera v činnosti, doba letu se lehce prodlouží.

Dále jsem si zkusil zapnout vizuální orientaci drona. Ale nedalo se na ni spolehnout. Ani po kalibraci kompasu se neshodovala příď modelu s ukazatelem, proto se na tento údaj nedá spolehnout.  Je to funkce podobná kompasu na DJI Phantom 2 Vision +.

I přes všechny komplikace považuji tento test za úspěšný.

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse