V Albánii byl v předvečer kvalifikace na Euro 2016 zadržen údajný pilot dronu

| Petr Minařík

Policie v Albánii zadržena muže, který tvrdil, že letěl s dronem, na němž byl připevněn nacionalistický transparent, nad stadionem v Srbsku. Celá událost se odehrála již minulý rok při kvalifikaci na Euro 2016. Tento incident vyvolal divácké násilí a diplomatickou roztržku mezi těmito dvěma zeměmi. Zápas musel být přerušen.

V Albánii zadrželi údajného pilota dronu | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ismail Morinaj (33 let) byl v předvečer 8.10.2015 při opakovaném zápasu zadržen s dalšími třemi muži jako součást bezpečnostní operace.

Morinaj pochází z města Kukës (Albánie), ale žije v Itálii. Je však pravidelným fanouškem Albánie při zápasech venku. Podle zpráv policie chtěl s dronem na stadion letět i při tomto utkání.

Tentokrát v tom nebyl jenom dron

Policie před čtvrtečním utkáním zadržela dvě pistole, munici a 36 vstupenek na zápas. U Morinaje našli srbskou pistoli Zastava a čínský revolver.

Albánská policie tentokrát nechtěla nic podcenit. Na zápas nasadila více než 2000 mužů, kteří uzavřeli silnici a vytvořili dopravní kordon okolo stadionu. Fanoušci se museli prokázat občanským průkazem a před vstupem na stadion Elbasan Arena byli prohledání.

Saimir Tahiri, albánský ministr vnitra, řekl, že využili také policisty v utajení. Pro ochranu srbského týmu byla nasazena dokonce i speciální jednotka. “Byla to příležitost ukázat naše hodnoty v podpoře národního a hostujícího týmu,” řekl.

Navzdory zajištěné bezpečnosti nebyly vytvořeny žádné plány pro dopravu srbských fanoušků do Albánie.

Záznam dronu letícího s transparentem nad stadionem v Srbsku můžete vidět níže.

 

 

Zdroj: theguardian.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse