Začínáte létat s dronem? Chcete fotit a natáčet video?

| Droncentrum

Každý, kdo prošel počáteční fází létání s dronem, vám jistě řekne to samé – začněte s něčím jednodušším. Pokud chcete fotit a natáčet video s dronem a nemáte zkušenosti s létáním, tak určitě nezačínejte létat s dražším dronem. Stroje jsou to nádherné, ale to zklamání za to nestojí. Se stoprocentní jistotou jej rozbijete. Více času než samotným létáním strávíte sháněním náhradních dílů, a hlavně – pořádně se to prodraží.

Zde je klasický příklad, jak dopadne začátečník, který nemá nalétáno. Koupí stroj za sto tisíc a hurá na to.

 

 

Na jakém dronu se naučit létat?

Pro začátek začněte s něčím menším a hlavně levnějším. Nebude taková škoda rozbít kvadrokoptéru za dva nebo tři tisíce oproti něčemu za třicet nebo padesát tisíc. Na levnějším stroji se nejdříve naučte základní úkony při létaní s dronem. Udržet jej na požadovaném místě, pohyb do stran a přistání. I když je pravdou, že drony se stále zdokonalují a jsou opatřené GPS navigací a funkcí pro bezpečný návrat, věřte, že se vám tyto dovednosti při natáčení a focení hodí.

Levnějších kvadrokoptér je dnes na trhu už celkem slušný výběr. I u těchto typů je ale dobré, aby měl alespoň víceosou stabilizaci. Lépe se pak ovládá. Doba letu takové koptéry většinou nepřesahuje dobu 10 minut. Proto je vhodné přikoupit alespoň dvě baterie navíc. Před cestou do terénu je všechny nabít, ať máte dostatek času na učení. Některé z levnějších kvadrokoptér mají i zabudovanou kameru. Od té však neočekávejte žádný zázrak. Nemají závěs a stabilizaci obrazu a snímky a video nebudou v žádné velké kvalitě.

Výběr vhodného místa k tréninku

Kvadrokoptéra s kamerou Syma X5C2

Kvadrokoptéra s kamerou Syma X5C2

Kvadrokoptéra s kamerou Imtruder Cam UFO, 4CH

Kvadrokoptéra s kamerou Intruder Cam UFO

Pak už stačí zajet někam za město na volný plácek nebo zajít na zahradu a začít se učit létat. Ideální je posečená louka nebo zamrzlé pole. Vyberte si místo, kde je dostatek prostoru, nepohybují se zde lidé, nejsou zde ploty, elektrické vedení a stromy. Jednoduše nic, co by vám mohlo zavazet, dokud nebudete kvadrokoptéru ovládat. Dron také nepouštějte moc vysoko a respektujte prosím zásady bezpečnosti letu.

K naučení stačí výška maximálně 10 metrů a vzdálenost do 20 metrů. Když dokážete ovládat dron v tomto prostoru, pak se naučíte i další věci. Jako například pochopení pohybu stroje, když je od vás sto metrů daleko a sto metrů vysoko. Není to tak jednoduché, jak se zdá. S focením a natáčením si nedělejte hlavu, naučte se nejdřív létat.

Samozřejmě je zde možnost před samotným létáním zkusit i nějaký simulátor, ale o tom až příště.

Komentáře (1)Vstup do diskuse